Po postupu přes divizní Český Brod a následně třetiligové Živanice stál svěřencům trenéra Ujce v cestě účastník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. A tým z Vlašimi druhou nejvyšší soutěž v zemi reprezentoval dobře. Po přesvědčivém výkonu si ze Dvora odvezl zasloužené vítězství 2:0.

„Soupeř byl lepší především v individuální kvalitě a fyzické připravenosti. Téměř všichni jsou fotbalisty, kteří prošli mládeží Sparty, Bohemky, Slavie a dalších ligových mužstev, takže dovednostně jde o největší talenty z České republiky,“ řekl Deníku po utkání domácí gólman Jakub Vaníček.

„Nejvíc se mi ovšem líbil výkon Brazilce Tulia,“ dodal nejvytíženější borec v domácím dresu, jenž svůj tým v několika situacích zachránil od vyššího přídělu.

Hráči hostujícího mužstva ve svižně hraném duelu vynikali rychlostí. Bylo znát, že věkový průměr jejich sestavy činí nějakých 22 let a oproti domácím fotbalistům je tedy o dost nižší. „S tím souhlasím. Mají to ve Vlašimi sympaticky poskládané. Menší a mladí šikovní hráči. Řekl bych ale, že jsme předvedli výkon na hranici svých možností. Pravdou však je, že jsme si i sami představovali, jak si v zápase vytvoříme více šancí,“ přiznal Vaníček.

Měsíc srpen byl pro dvorské fotbalisty pořádně nabitý. Tři divizní zápasy, tři pohárová klání. Teď už se ale mohou v klidu připravovat na mistrovskou soutěž. „Postup do třetího kola by byl samozřejmě skvělý, ale smutnit nemusíme. Letošní cestu pohárem považuji za úspěšnou a nyní se aspoň můžeme soustředit na divizní zápasy. Teď najedeme na standardní režim a snad už v zápase s Turnovem chytneme vítěznou vlnu,“ dodal Jakub Vaníček.

CESTA DVORA MOL CUPEM 2018/2019Předkolo (5. srpna)  Dvůr Králové – Český Brod 2:0 (0:0)
1. kolo (10. srpna)  Dvůr Králové – Živanice 1:1, pen. 3:1
2. kolo (29. srpna)  Dvůr Králové – Vlašim 0:2 (0:1)