Celek RMSK Cidlina vstupoval do soutěže ve vcelku oslabeném složení, neboť z kádru předešlé sezony vypadlo či odešlo hned několik fotbalistů (P. Mokošín, Holec, Zvěřina, Štajer). Tým ještě více omladil, takže si příliš velké cíle nemohl klást. Prioritou tak bylo udržení divizní příslušnosti.

„Chceme se pohybovat co nejdál od sestupových vod,“ hlásil před startem ročníku 2023/24 trenér Petr Průcha, který se po kratší pauze, kdy ho na posledních pět kol předešlé sezony vystřídal u kormidla Jan Kraus, vrátil zpátky k mužstvu.

close Divize C - 2. kolo: Nový Bydžov (modří) - Vysoké Mýto info Zdroj: RMSK Cidlina zoom_in Trenér Petr Průcha během utkání 2. kola doma s Vysokým Mýtem (2:0).

Hned v 1. kole si Východočeši přivezli debakl 1:5 z extřetiligového Benešova. Ovšem hned v dalším mači, který se hrál v rámci tradiční bydžovské pouti, přišla pořádná vzpruha v podobě velkého domácího vítězství s favorizovaným Vysokým Mýtem (2:0).

Najednou jakoby z mladého mančaftu spadla nervozita a začal vcelku pravidelně sbírat body. První ze zlomů nastal v 10. kole v Kosmonosech, kde Bydžov rychle vedl 2:0, ale brzy o náskok přišel a nakonec prohrál 2:3. Následně mohl doma porazit silné Hlinsko, jenže v nastaveném čase inkasoval vyrovnávací branku na 1:1, čímž přišel o cenné vítězství.

Bydžovští střelci (19):
6 – Blažek; 4 – Voldán;
2 – M. Marek, N. Bekera;
1 – Langr, Pokorný, Špinka, Staněk, Drobný.

Poté se hrálo okresní derby v Hradci na Slavii, kde RMSK nebyl horší, doplatil ale na neproměňování šancí a odvezl si porážku 0:2. Tím odstartoval sérii proher, neboť v dalších třech duelech nedokázal bodovat a výsledkem byl pád až do sestupového pásma.

„Co se týče deseti jedenácti kol, tak v naší hře bylo vidět nadšení, větší bojovnost a byť jsme třeba v některých zápasech nepodali optimální výkon, dodržovali jsme systém a bodovali. V posledních kolech nás to opustilo. Začali jsme navíc dělat strašné hrubé chyby, což nás logicky hrozně sráželo. Jsou věci, které v této soutěži dělat nemůžete,“ uvedl kouč Petr Průcha, jenž u týmu po podzimní části skončil.

Jeho nástupcem se stal talentovaný trenér Václav Šorm. Pro dosavadního lodivoda dorosteneckého týmu RMSK Cidlina U19 to bude první výraznější trenérská štace v dospělém fotbale. Pravou rukou mu bude Jan Věchet, který už u bydžovského A mužstva v nedávné době působil.

close Bydžovský trenér Václav Šorm info Zdroj: RMSK Cidlina zoom_in Nový trenér bydžovského áčka Václav Šorm.

„Na práci s kabinou se těším, ale je potřeba si uvědomit, že nás čeká těžká práce. Jsem si plně vědom, že jaro je potřeba zvládnout. Naše pozice není optimální, ale věřím, že s hráči se přes zimu dobře připravíme a v divizi se zachráníme,“ pronesl nový kouč Šorm krátce před startem přípravy, během které Bydžovské čeká série přátelských zápasů a hlavně náročný tréninkový dril.

Východočeský mančaft má do startu jara rozhodně na čem pracovat. Potřeboval by i posílit. Podzimní bilance totiž není zrovna dvakrát lichotivá. RMSK má nejvíce inkasovaných branek ze všech týmů soutěže a v počtu vstřelených gólů jsou na tom hůře jenom „odříznutí“ Čáslav s Letohradem.

Zápasy v podzimní části sezony 2023/24

1. kolo: Benešov – Nový Bydžov 5:1
2. kolo: Nový Bydžov – Vysoké Mýto 2:0
3. kolo: Čáslav – Nový Bydžov 0:3
4. kolo: Nový Bydžov – Trutnov 1:4
5. kolo: Chrudim B – Nový Bydžov 1:1
6. kolo: Spoje Praha – Nový Bydžov 3:1
7. kolo: Nový Bydžov – Ústí nad Orlicí 0:3
8. kolo: Dobrovice – Nový Bydžov 1:2
9. kolo: Nový Bydžov – Letohrad 2:1
10. kolo: Kosmonosy – Nový Bydžov 3:2
11. kolo: Nový Bydžov – Hlinsko 1:1
12. kolo: Slavia Hradec Králové – Nový Bydžov 2:0
13. kolo: Nový Bydžov – Velké Hamry 1:2
14. kolo: Benátky nad Jizerou – Nový Bydžov 5:1
15. kolo: Nový Bydžov – Turnov 1:4


Načítám tabulku ...