Patřil ke klíčovým postavám letošní vydařené sezony. Z pozice záložníka dokázal v první polovině sezony zaznamenat pět branek. Nejdůležitější byly však výsledky celého týmu. Náchod byl po podzimu na druhém místě divize C a na jaře chtěl bojovat o postup do třetí ligy. Skvěle rozjeta sezona však skončila po prvním jarním kole, když byly všechny amatérské soutěže ukončeny. „Dalo se to očekávat, určitě to mrzí, ale nedá se nic dělat,“ uvedl pro Fotbal v kraji Simon.

Rozhodnutí svazu vás asi moc nepotěšilo?
Je to smůla. Zimní přestávka byla hodně dlouhá a už jsme se všichni těšili na mistrovské zápasy. Bohužel jsme stihli pouze jediný, poté byla sezona předčasně ukončena. Přiznám se, že jsem to očekával. Všechno k tomu směřovalo.

Jak velké je to zklamání?
Rozhodně je, protože takhle dobrá sezona už se nemusí opakovat, přesto věřím, že to tak nebudeme a na výsledky dokážeme navázat.

Krajský přebor ve fotbale: FK Kratonohy/ Olympia HK - RMSK Cidlina Nový Bydžov.
Postoupit z přeboru do divize? Zájem spíš není, ale...

Kde hledat důvody takhle výrazného zlepšení?
Tím největším přínosem byl asi nástup Ondry Nejmana na pozici hlavního trenéra. Hodně kluků s ním už dříve hrálo, takže jsme tušili, co od něj můžeme čekat. Vštěpoval do nás bojovnost a nadšení z fotbalu, což nás rozhodně posílilo a na podzim zdobilo.

Jak moc vám fotbal v těchto dnech chybí?
Musím přiznat, že fotbal přes herní konzole už není tak zábavný (smích). Teď vážně. Já bez fotbalu dlouho nevydržím, takže už se těším až zase budeme moci trénovat.

Vy jste novopečený tatínek, máte alespoň díky tomu více času na dceru?
Trochu více času bez fotbalu mám a doma se určitě snažím pomáhat, co to jde.

Od trenéra máte však stále individuální tréninky.
Je to tak. Trenér nám posílá tréninky přes mobilní aplikaci, takže se je snažím plnit. Samozřejmě bychom radši byli s klukama na hřišti, ale aplikace je skvělá.

HURÁ NA ZTEČ! Vysokomýtští fotbalisté (u míče Tomáš Rezek) se v divizním šlágru vydávají k ohrožení brány Náchoda.
Trnka: Třetí ligu jsme si chtěli vybojovat na hřišti