Ohromně cenné tři body zapsali fotbalisté Trutnova v domácím utkání proti Kosmonosům. Hosté sice na východ Čech dorazili v roli tabulkově hůře postaveného soupeře, svým výkonem ale rozhodně nezklamali. Naopak svěřencům trenéra Vladimíra Markse připravili pořádnou dřinu.

Trutnovští fotbalisté přivezli ze hřiště Letohradu cenné tři body za vysokou výhru 5:0.
Střelecké trápení zapomenuto. Trutnov v Letohradu zopakoval podzimní koncert

V atraktivní partii se přesto ze tří bodů radoval podkrkonošský celek. Ač v zápase nezvládl vstupy do obou poločasů, dokázal vždy gólově odpovědět na těsnou ztrátu a v 85. minutě sám třetí brankou rozhodl.

Hrdinou utkání byl dvougólový kanonýr Jakub Slavík, jednou se prosadil Josef Zezula. V tabulce Fortuna Divize C Trutnovu patří devátá pozice, kterou se pokusí vylepšit v dalším souboji na hřišti nevyzpytatelného Hlinska.

Fortuna Divize C - 23. kolo

Trutnov - Kosmonosy 3:2 (1:1)

Kosmonosy do jara vstoupily dvěma překvapivými výhrami, na úspěchy s Velkými Hamry a Benátkami nad Jizerou však navázali jen dvěma body z dalších čtyř utkání. I proto přijely do Trutnova vyhrát a vrátit se na vítěznou vlnu.

Vstup do zápasu Středočechům vyšel náramně, v 8. minutě zahráli nakrátko rohový kop a zcela zaskočenou defenzívu domácího mužstva nachytal na hruškách ranou na přední tyč Pajer - 0:1.

Slavíkova netradiční odměna za přihrávku HorčičkySlavíkova netradiční odměna za přihrávku HorčičkyZdroj: Jiří PetrGólová odpověď přišla v minutě dvaadvacáté. A vyrovnávací akce stála za to. Podílela se na ní totiž šestice hráčů. Gólman Hampl rozehrál míč na stopera Zierise, domácí kapitán posunul hru doleva na Mařase, jen rychle dopředu vysunul Zezulu, jenž míč nepřidržel a rovnou poslal do středu hřiště Horčičkovi. Od něho šla finální přihrávka za obranu, kam se rychlostí prodral Slavík a před gólmanem Šteinerem prokázal kvality střelce - 1:1.

Ve druhém poločase čekali diváci na další změnu ve skóre necelou minutu. Domácí obrana totiž nedůrazně odvrátila centr do šestnáctky a ideálního postavení využil k nekompromisní ráně Mašek.

Naštěstí i tentokrát přispěchali Trutnovští s odpovědí a vyrovnáno bylo hned za další tři minuty. Znovu se jednalo o pohlednou kombinační akci, na jejímž konci byla skvělá spolupráce Horčičky se Sapárem, jehož přihrávku zužitkoval Zezula - 2:2.

Dosavadní souboje Trutnova a Kosmonos

Kosmonosy - Trutnov 5:4 (podzim 2020)
Trutnov - Kosmonosy 1:4 (podzim 2021)
Kosmonosy - Trutnov 4:1 (jaro 2022)
Kosmonosy - Trutnov 2:1 (podzim 2023)

Ten byl nakonec také u rozhodující akce zápasu. V 85. minutě totiž adresoval finální přihrávku Slavíkovi, jenž ranou z hranice šestnáctky překonal Šteinera potřetí a svému týmu zajistil čtvrtou jarní výhru, druhou v řadě.

V programu víkendového 23. kola Votrok Krajského přeboru byl mimo jiné i souboj druhého Náchoda s třetí Solnicí.
VIDEO, FOTO: Police s Náchodem počítaly ztráty. Vítězem anglického týdne Solnice

Fakta – branky: 22. a 85. Slavík, 49. Zezula – 8. Pajer, 46. Mašek. Rozhodčí: Fojtík. ŽK: 1:2. Diváci: 200. MFK Trutnov: T. Hampl – Sapár, Kundrt, Zieris, Mařas – Horčička (75. Štěpánek), Knap, Čechovič, Zezula – Holubec (65. Brejcha), Slavík (90. Doležal). SK Kosmonosy: Šteiner – Hošťálek, Poláček, Haluška (78. Havlas), Šoufek – P. Hradec (78. D. Hradec), Mašek, Pajer, M. Kubelka – V. Šulc, Prieložný (88. Podzimek).

Ohlas na utkání

Trenéři obou mužstev po utkáníTrenéři obou mužstev po utkáníZdroj: Jiří PetrVladimír Marks, trenér MFK Trutnov: Před zápasem jsem upozorňoval, že nás čeká doposud nejtěžší soupeř na domácím hřišti. Předpoklady se potvrdily a Kosmonosy se u nás místy prezentovaly dobrým výkonem postaveným na dvou rozdílových hráčích Pajerovi a Maškovi. Divákům se podle mne musel zápas líbit, viděli hodně branek, hodně osobních soubojů a dva týmy, které chtěly překlopit vítězství na svou stranu. My si velmi ceníme, že i když jsme dvakrát prohrávali, dokázali jsme zápas zlomit ve svůj prospěch. Konečně máme k dispozici skoro kompletní kádr a myslím, že to je na našich výkonech znát. Doufáme, že se počasí umoudří a na příští domácí zápas, derby proti Slavii Hradec, si najde cestu daleko více diváků než doposud.