Páté místo, je to nadplán, nebo jste to takto plánovali, či umístění neplánujete?
S umístěním po podzimní části jsme vcelku spokojeni. Před sezonou jsme si konkrétní cíl nedávali. Hlavně jsme se chtěli vyhnout bojům o záchranu a spíše se pohybovat v klidném středu tabulky. Už výsledky v letním přípravném období však naznačovaly, že ambice týmu by mohly být vysoké, což se také potvrdilo konečným umístěním po podzimu. Jsme však pouze v poločase a je třeba neustále poctivě pracovat.

V jednu chvíli jste koketovali i s vedoucí příčkou. Přišel příkaz raději brzdit, nebo proč ten propad v závěru?
Náš tým pracoval po celý podzim dobře a prezentovali jsme se kvalitním herním projevem, což nás vyneslo až do horní poloviny tabulky. V jednu chvíli jsme útočili, v zápase proti Čáslavi, na vedoucí příčku. To hrál první s druhým. Připsali jsme si dva body za výhru po penaltovém rozstřelu, ale paradoxně se propadli až na třetí místo. Ke každému zápasu jsme přistupovali tak, že jej chceme zvládnout a vyhrát. Žádný příkaz jsme neměli. Bohužel se nám v závěru výsledkově nepovedly zápasy se Dvorem, Horkami a Slatiňany. Tím jsme si trochu pokazili celkový dojem, ale všechno jsme si vynahradili v závěrečném kole s Turnovem, kdy jsme po kvalitním výkonu zvítězili. Sedmadvacet bodů bereme.

Hodně lidí z áčka, respektive počet, se objevoval v béčku. Jak fungovala spolupráce s prvním týmem?
Perfektně, za což bych chtěl trenérům Krejčímu, Novotnému a Shejbalovi poděkovat. Systém spolupráce, který jsme si v létě nastavili, fungoval bez problémů a hráči, kteří neměli takovou vytíženost ve druhé lize, chodili hrát divizní soutěž, aby získali co největší herní praxi a byli rozehraní.

Hráči z áčka hráli „jenom“ za béčko a „jenom“ divizi. Jaký byl jejich přístup?
I v tomto nastal veliký posun a změna oproti dřívějšku. Hráči A týmu, kteří za nás nastupovali v průběhu podzimu, rozhodně nebrali zápasy za rezervu jako nějakou degradaci. K utkáním přistupovali zodpovědně a prokázali v nich svoji kvalitu. Všichni poctivě a kvalitně trénovali v režimu áčka a zároveň pochopili, že si můžeme vzájemně pomoct. Kluci měli herní vytížení a my jsme se o ně mohli v zápasech opřít. Patřili k tahounům.

Vaší vizitkou bylo zařazení hráčů z dorostu. Ten tým jste v loňské sezoně trénoval. Jak to vyšlo?
Hráči ročníku 1999 se zařadili do dospělé kategorie. Větší část jich skončila v kádru A týmu, někteří odešli na hostování a část z nich hrála za béčko. Přechod do dospělého fotbalu není snadný. Někdo se s tím popasuje lépe, někomu to trvá déle. Kluci však mají kvalitu na to, aby se v budoucnu prosadili. Čím více zápasů za muže odehrají, tím rychlejší a snadnější adaptace to bude. Z tohoto pohledu je divize dobrým odrazovým můstkem. V soutěži jsme měli suverénně nejmladší tým a obstáli jsme.

A co role těch nejzkušenějších. Kudrna, Jarosz, persony na hřišti i v kabině. Jaká byla symbióza mazáci – bažanti?
Bez těchto hráčů by tým určitě nepracoval tak dobře. Kluci jsou klubové ikony, které mají již hodně odehráno a svým přístupem v tréninku, v zápasech a v kabině mohou mladší kolegy hodně ovlivnit. Svoji roli plnili výborně a vždy jsme se na ně mohli spolehnout. Byli naší prodlouženou rukou. I za to bych jim chtěl poděkovat.

Váš předchůdce si stěžoval na přístup mladší generace. Co jste změnil?
Fungování hráčů v B týmu je trochu odlišné od jiných týmů. Kádr mužstva je úzký, tréninkový proces jsme měli doplněný o hráče kategorie U18, takže jsme mohli trénovat v dostatečném počtu a kvalitně. Problém je však v tom, že řada našich hráčů studuje na vysokých školách mimo Pardubice. Tím byl jejich tréninkový proces nabourán. Je však na každém hráči, jak si vše nastaví, co je ochoten pro sebe, eventuálně pro svoji budoucí kariéru udělat a jak k tomu přistoupí. Pokud se týká hráčů, kteří se námi tréninkové procesu účastnili, tak s jejich přístupem nebyl žádný problém, a to včetně dorostenců.

Jak byste charakterizoval letošní divizní skupinu C?
Soutěž je velice kvalitní a dosti vyrovnaná. Bodové rozestupy jsou minimální. I týmy, které jsou ve spodních patrech tabulky, určitě mají svoji kvalitu a mohou porazit ty z vrchu. Myslím si, že na jaře bude soutěž ještě zajímavá, stále je o co hrát. My se musíme přes zimu kvalitně připravit, abychom navázali na naše podzimní výkony.

Inkasovali jste nejméně branek ze všech. Sázíte spíše na defenzivu?
Svědčí to o dobré defenzivní činnosti celého mužstva. Obraná čtveřice se konsolidovala a moc změn zde nebylo, což bylo důležité pro její souhru. Ovšem my se snažíme hrát týmově a to jak v defenzivní činnosti, tak i v ofenzivě. Chceme, aby naše hra byla vyvážená. Organizace hry fungovala vcelku dobře, o čemž svědčí i počet nejméně obdržených branek.

Směrem dopředu už to tak brilantní nebylo, souhlasíte?
Nemyslím si, že bychom směrem do ofenzivy hráli nějak špatně. Snažili jsme se hrát konstruktivně a fotbalově. Někdy ve finální fázi chybělo trochu důrazu, zkušenosti a možná i to pověstné štěstí. V zápasech jsme si vytvořili dostatek příležitostí, ale bohužel jsme je nevyužili. To nás v kontextu mohlo mrzet. Je však pravdou, že na této herní činnosti budeme muset zapracovat a pokusit se zlepšit.