Sezona však byla po prvním jarním kole zrušena, a fotbalisté mohou jen doufat, že ta nová začne v řádném termínu. „Fotbal mi v těchto dnech hodně chybí, věřím, že už konečně začneme trénovat,“ uvedl trutnovský střelec pro Fotbal v kraji.

Odehrál se sice pouze podzim, ale i tak jsou vaše čísla velmi dobré, panuje s nimi spokojenost?
Za šest branek v divizi jsem ohromně rád, i když jich bylo sedm, protože jedna branka byla špatně zapsána, ale to vůbec nevadí (usmívá se).

Dařilo se i týmu, když jste se v divizi pohybovali kolem středu tabulky.
Nebylo to špatné. Naším cílem pro jaro bylo, co nejdříve zažehnat nějaké sestupové starosti a hrát v klidu. Když se tohle povede, tak je potom mnohem větší prostor pro mladé hráče a hraje se uvolněněji, což pomáhá i k lepším výkonům.

Střílelo vám to i v I. A třídě, jak velký je rozdíl mezi soutěžemi?
Markantní. Rozdílů je navíc spousta. Za mě je určitě největší rozdíl mezi krajem a divizí. Je to všechno hrozně o rychlosti. V divizi nemáte na nic čas, musíte hodně dodržovat taktické pokyny. Soutěže jsou opravdu na jiné úrovni.

Jak moc vám fotbal chybí?
Celý můj život se pohybuje kolem sportu. Práce i volný čas, proto je to pro mě opravdu hodně těžké. Věřím, že se to teď zlepší a začneme normálně trénovat.

Udržoval jste se nějak v kondici, když tréninky nemohly být?
Každý den jsem chodil běhat. Snažil jsem se dodržovat pokyny od trenéra, které jsme samozřejmě do této doby dostali, abychom úplně nevypadli z tréninkového procesu.