Divizní trio z Královéhradeckého kraje proti sobě o víkendu mělo papírově kvalitnější soupeře. Podle toho také dopadly všechny výsledky, když nejblíže vítězství byli fotbalisté Dvora Králové nad Labem. Svěřenci trenéra Jiřího Kuneše se na domácím stadionu postavili třetímu celku tabulky z Velkých Hamrů a od začátku byl k vidění typický remízový zápas. Hosté byli na míči častěji, góly ze hry však netradičně nízká návštěva (150 diváků) pod Hankovým domem za celých 90 minut neviděla.

VÝSLEDEK URČILY FAULY BRANKÁŘŮ

A tak si aktéři duelu pomohli pokutovými kopy. Domácím jej zařídil v 81. minutě faul gólmana Klementa na Rejla a už už to vypadalo, že Dvoráci míří za třemi body. V poslední minutě se ale podobný moment odehrál na opačné straně hřiště a také hosté dokázali nedovolený zákrok brankáře potrestat.

Tým z města na Labi tak poněkolikáté přišel o dva body navíc, ze šesti domácích utkání skončila hned čtyři remízou 1:1.

DVA GÓLY HORČIČKY NA BODY NESTAČILY

Zbylé dva krajské celky mířily na stadiony soupeřů. Fotbalisté Náchoda nedostali v Benátkách nad Jizerou žádnou šanci na úspěch a lepšímu soupeři podlehli rozdílem čtyř branek (4:0).

Čtyřikrát inkasoval také Trutnov na kolínské půdě. Přitom hosté ještě o poločase vedli zásluhou dvou branek Vítězslava Horčičky (1:2), ve druhé půli domácí výsledek otočili.

TJ Dvůr Králové nad Labem - TJ Velké Hamry 1:1

Fakta – branky: 81. Hruška z pen. – 90. (+1) Žitka z pen. Rozhodčí: Bednář. ŽK: 1:4. Diváci: 150. Poločas: 0:0. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – T. Picha, Rejl, Klazar, Tomeš – Ráliš – Vítek (78. Prokůpek), Hruška (85. Sojka), Martinec – Vitebský – Monteiro.

FK Kolín - MFK Trutnov 4:2

Fakta – branky: 2. vlastní (Zieris), 51. Vojta, 76. Šlehofer, 77. Sodoma – 9. a 40. Horčička. Rozhodčí: Doubek. Hráno bez karet. Diváci: 135. Poločas: 1:2. MFK Trutnov: Šťastný – Balcar, Zieris, T. Kraus, Mařas – Marcel Štěpánek (80. Valášek), Horčička, P. Holubec (72. Rajnoch), Jirousek (52. Brejcha – M. Knap, Slavík (80. J. Čech).

SK Benátky nad Jizerou - FK Náchod 4:0

Fakta – branky: 8. Komma, 38. Macek, 72. O. Šimek, 78. Boček. Rozhodčí: Šlajs. Hráno bez karet. Diváci: 200. Poločas: 2:0. FK Náchod: Baláž – Světlík, M. Jandík (17. Gois), Brich, Hlaváč – D. Volf, Doucek (77. Gunár), Kos (66. Šesler), Malý – J. Petřík, Hlaváč.