Čtyři góly v síti brankáře Hofírka a pouze jedna trefa z nohy Jakuba Slavíka rozhodly o tom, že si Trutnov z krásného pažitu v Kosmonosech veze porážku 1:4. Ta nic nemění na tom, že se svěřenci trenéra Miloše Dvořáka drží na sedmé příčce. Osmadvacáté dějství Fortuna Divize C pokračuje pěti nedělními duely, mimo jiné i zápasem Dvora Králové nad Labem proti Vysokému Mýtu.

Souboj Náchoda na hřišti Kolína nabídl řadu zajímavých momentů a hlavně i vyrovnanou koncovku. V ní měli více štěstí domácí fotbalisté, kteří vyhráli 2:1.
Mission impossible málem skončila překvapením. Favorit nakonec udeřil ve finiši

Fortuna Divize C - 28. kolo

SK Kosmonosy – MFK Trutnov 4:1 (1:0)

Ve 28. kole trutnovští fotbalisté zajížděli na půdu Kosmonos a v utkání šlo o souboj dvou mužstev z horní poloviny tabulky. První poločas nabídl vyrovnaný fotbal, který směřoval k bezbrankovému vyjádření. Ve 32. minutě ale vyrobila hostující obrana zcela zbytečnou chybu, po níž se s velkým klidem střelecky prosadil domácí Fabián.

Po přestávce chtěli svěřenci trenéra Dvořáka s vývojem skóre sami pohnout, namísto toho ale v 59. minutě inkasovali podruhé. Rohový kop z levé strany obrana ještě odvrátila, přišel však centr zprava a v šestnáctce se nejvýš vyšponoval přesně hlavičkující Kořínek.

Kombinačně Trutnov dokázal se soupeřem držet krok, v produktivitě byli ale domácí někde jinde. Jak je fotbal jednoduchý Východočechům ukázali v 73. minutě, když míč za obranu dostal Kohout a pohotovým lobem překonal Hofírka potřetí.

Gólman Trutnova se záhy blýskl parádní robinsonádou a na druhé straně navíc přišlo snížení z kopačky Slavíka, jehož našel přesným pasem Horčička a střelec mířil k protilehlé tyči – 3:1.

Ještě veseleji mohlo být v trutnovském táboře v 82. minutě, Horčička ale přečíslení dvou na jednoho zakončil vysoko nad domácí branku.

Česká fotbalová liga má na programu kompletní 28. kolo a ve hře budou také oba krajští zástupci Hradec Králové B a Chlumec nad Cidlinou.
Chlumec se loučí s bydžovským azylem. Přiblíží se doma Dvoráci divizní záchraně?

Závěrečné slovo tak patřilo Středočechům. Ti v 87. minutě sehráli nacvičený signál při trestném kopu a Kohout svou druhou brankou v utkání podtrhl střelecký účet gólem na 4:1.

Fakta – branky: 32. Fabián, 59. V. Kořínek, 72. a 84. Kohout – 75. Slavík. Rozhodčí: Z. Šimek. ŽK: 1:2. Diváci: 156.

MFK Trutnov: Hofírek – Macek, Zieris, Müller (65. Balcar), J. Turner (80. Metlický) – Marcel Štěpánek, M. Knap, Brejcha (71. P. Holubec), Horčička – J. Slavík, M. Rajnoch (80. Jirousek).