Mužstvo RMSK Cidlina nastoupilo na půdě suveréna letošní sezony, který ještě neztratil ani bod a jasně vládne tabulce, v novém rozestavení, ale zároveň i s respektem k soupeři. Rezerva Slovanu mu od úvodu nic nedarovala a utkání rozhodla třemi góly už do přestávky. Po změně stran ještě přidala čtvrtý gól, zatímco hosté se brankově neprosadili.

Nováček sice nepodal úplně špatný výkon, několikrát se dokonce dokázal dostat do gólové příležitosti, ale ve finální fázi si počínal příliš zbrkle a nezkušeně. Domácí ještě další možnosti ke skórování nevyužili, takže výsledek zhruba odpovídá dění na hřišti.

Liberec B – Nový Bydžov 4:0

Fakta – branky: 16. Varfolomjejev, 22. Málek, 38. Lupoměský, 80. Purzitidis. Rozhodčí: Bahník. ŽK: 2:2. Diváci: 78. Poločas: 3:0. Liberec B: Pešl – Winkler (76. Uchenna), Černický (61. Jaja), Purzitidis, Fukala (46. Šolc) – Varfolomjejev, Polyák – Lupoměský (46. Horňáček), Málek, Kytka – Hadaščok (61. Valenta). Nový Bydžov: Strýhal – Vincour, Pokorný, J. Novák – Trejbal (65. M. Marek), P. Mokošín, Štajer, Drobný (46. Zvěřina) – N. Bekera (54. Špinka), Blažek (77. D. Hruška), Holec (65. Schober).

Jak to viděli trenéři

Josef Petřík, Liberec B: „Klasický zápas. Jednalo se o utkání, kdy soupeř přijel hlavně bránit a spoléhat na rychlé protiútoky. Měli jsme tentokrát trochu problémy v rozehrávce, nebyli jsme dost trpěliví a hlavně přesní, jak jsme zvyklí. Ale ve finální fázi jsme byli rozhodně nebezpeční, vytvořili jsme si obrovské množství gólových příležitostí, které jsme nevyužili. Kromě toho, že jsme vyhráli 4:0, jsme se dostali až na patnáct gólových příležitostí, které mohly skončit brankou. Na druhou stranu nám za stavu 2:0 šel soupeř po naší chybě, ztrátě balonu, sám na bránu. V součtu zasloužené vítězství, které určitě nebylo úplně bezproblémové.“

Petr Průcha, Nový Bydžov: „Překvapení se nekonalo, ale úplně špatný výkon jsme nepodali. Myslím si, že nám docela vyšlo nové rozestavení. Z toho nepramenily obdržené góly. Domácí si budou možná říkat, že jsme podali odvážný výkon, máme kvalitní tým a nebáli jsme si to s nimi rozdat. S tím lze asi souhlasit. Škoda hlavně první půle, kde byl největší rozdíl mezi hráči ve vápně a kolem vápna. Liberec nás vyškolil z produktivity. Bylo to 3:0, ale troufnu si tvrdit, že brejkových situací bylo stejně na obou stranách. My z toho gól nedali, zatímco soupeř to svojí kvalitou dokázal v klidu vyřešit.“

Divize C – další zápasy

7. kolo: Benátky nad Jizerou – Dobrovice 2:2 (15. Borovička, 45. z pen. Macek – 46. Herzán, 48. Marek Sedláček), Turnov – Ústí nad Orlicí 2:0 (55. Š. Havel, 57. Horák), Velké Hamry – Hlinsko 2:3 (20. a 83. Žitka – 5. a 16. Králíček, 75. Kapanga), Náchod – Dvůr Králové 2:2 (27. Bičiště, 65. Krejčík – 63. M. Hrubý, 90+3. Allen), Chrudim B – Letohrad 3:1 (14. a 21. z pen. Zvolánek, 71. Látal – 54. Šplíchal), Vysoké Mýto – Čáslav 1:0 (72. V. Hrubý), Brandýs nad Labem – Trutnov 2:4 (7. Malák, 27. Hončarenko – 43. Trávníček, 52. Rajnoch, 89. a 90+2. Slavík).