Poslední venkovní duel sezony zavedl poslední tým tabulky na hřiště vítěze soutěže a jistého postupujícího do České fotbalové ligy. Hráči liberecké rezervy dostali od vedení svého klubu dárek v podobě sehrání závěrečného domácího zápasu na prvoligovém stadionu U Nisy.

Fotbalisté Dvora Králové nad Labem (modrobílé dresy) a Náchoda sestupem z divize účastníkům krajských soutěží letos pořádně zavařili.
Region se třese. Komu v krajských soutěžích dospělých stále ještě hrozí sestup?

Fortuna Divize C – 29. kolo

Liberec B – Náchod 3:0 (2:0)

Ač bylo od úvodních minut jasné, že si chtějí domácí fotbalisté domácí rozlučku maximálně užít, Náchodští jim nepřijeli zápas pouze odevzdat. K úrovni utkání také oni přispěli svým dílem, ačkoliv to na body nestačilo.

Rezerva Slovanu měla na startu zápasu převahu, gólově ji ale dokázala vyjádřit až po dvaceti minutách hry. Do nadějné střelecké pozice se dostal Lupoměstský a přesnou ranou k tyči otevřel skóre – 1:0. Stejný hráč se po velmi povedené akci Severočechů prosadil ještě v minutě pětatřicáté a domácí si tak do přestávky nesli dvoubrankový náskok.

Bolestivý sestup. Dvoráci v závěru sezony nehráli vůbec špatně, doma urvali hned čtyři vítězství. Rozhodovalo se ale na hřištích soupeřů, kde výhra nepřišla žádná.
Devatenáctiletá etapa je u konce. Královédvorští sestupují z divize do kraje

Druhý poločas nabídl vcelku vyrovnaný fotbal. Hosty nejprve od třetí inkasované branky zachránil gólman Hladík, na druhé straně zahrozili bez přesného zakončení Bičiště se Zámečníkem. Poslední slovo si vzal střídající Filip Papoušek. Jeden ze tří synů slavného otce byl na hřišti sotva devět minut, když překonal Hladíka potřetí a potěšil tak bezmála čtyři stovky přítomných diváků.

Fakta – branky: 20. a 35. Lupoměský, 73. F. Papoušek. Rozhodčí: Lafek. Hráno bez karet. Diváci: 350. FC Slovan Liberec B: Pešl – Jaja, Horňáček, Uchenna (64. Wydrzynski), Juzvak (64. Papoušek), Winkler, Holub, Málek, Kop, Lupoměský, Valenta (64. Plot). FK Náchod: J. Hladík – Světlík, Locker, Punar, J. Petřík – D. Hrubý (73. Ansorge), Zámečník, Brich, Havlena – Rajnoch, Bičiště.

Ohlasy trenérů

Josef Petřík mladší, trenér FC Slovan Liberec B: „Před čtrnácti dny bylo rozhodnuto a myslím, že už klukům trochu chybí motivace. Projevilo se to i na naší hře, chtěli jsme rozhodně ukázat víc. Na druhou stranu jsme zase vyhráli s čistým kontem vzadu, což je zážitek pro kluky, kteří si mohli zahrát přímo na stadionu U Nisy. Vítězství je stoprocentně zasloužené, na druhou stranu si ovšem myslím, že mohlo být jednak vyšší a jednak s lepším výkonem.“

Karel Krejčík, trenér FK Náchod: „Sice jsme prohráli, ale přesto jsem s výkonem mužstva spokojený. Soupeř vstřelil tři branky, moc dalších šancí na vstřelení gólu tam však už nebylo. Musíme si uvědomit, že jsme hráli proti nejlepšímu týmu soutěže, který má třetiligovou úroveň. Hráli jsme na hlavním hřišti U Nisy, tak si kluci s chutí zaběhali, i když jsme měli pouze jednoho zdravého hráče na střídání. V posledním utkání se doufám doma rozloučíme s divizí důstojně.“


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Čerstvý vítěz Fortuna Divize C a postupující tým do České fotbalové ligy.Čerstvý vítěz Fortuna Divize C a postupující tým do České fotbalové ligy.Zdroj: www.fcslovanliberec.cz