Jihlava v pátek prohrála. Votroci se třásli, jak vyskočí na stříbrný flek ve druhé lize. Navíc odskočí pronásledovatelům, kteří by jim mohli vzít účast v baráži o elitní soutěž.

Byla to lákavá představa, stačilo ve 20. kole udolat doma Varnsdorf.

Nepovedlo se, hosté vyhráli v Malšovicích 1:0, odvezli si tři body a dotáhli se na nedělního soupeře.

„Řekl bych, že kdo se o fotbal zajímá, a to jsme všichni v kabině, tak se na tabulku podívá. Bylo jasné, že bychom se dotáhli na druhé místo a navíc bychom odskočili Varnsdorfu,“ řekl zkušený záložník Milan Černý. „Jenže nepovedlo se to.“

Ano, pokazilo se to. Celý zápas byl vlastně o ničem. Hosté začali velmi dobře. Hráli podobně jako za dob, kdy je vedl Zdenko Frťala, nynější kouč Hradce. Drželi míč, byli aktivnější. Z čehož - celkem logicky - vzešel gól.

Gólman Radim Ottmar poprvé na jaře zažil, jaké to je inkasovat. Jak se později ukázalo, gól subtilního Ondřeje Kocourka byl klíčový. A také hezký. Hráč Varnsdorfu pokořil statisticky nejlepšího brankáře druhé ligy (po utkání se to změnilo, na Ottmarovo místo vyskočil hostující Radek Porcal) šikovným lobem.

Hradec od té chvíle šturmoval za vyrovnáním. Jenže byl bezzubý. Tentokrát nezahrál Adam Vlkanova, Filip Zorvan ani Jiří Kateřiňák.

„Všichni jsme věděli, kde se můžeme ocitnout,“ řekl kouč Frťala. Špatné na tom bylo, že aniž by si soupeř vypracoval tlak, tak dal gól. Jejich rychlostní hráči byli nebezpeční. Nechávali jsme jim pět šest metrů. To byl problém.“

Kouč si však postěžoval i na malou podporu. Na stadionu sice byla klasická návštěva kolem tisícovky lidi, ale v kotli asi tři nadšenci. „Třeba kdyby nám fanoušci pomohli víc…“ posteskl si Frťala. Právem.

Skibobista Pavel Čiháček.
Češi byli velmi úspěšní. Čiháček potřetí s kompletní zlatou sbírkou

Hradec Králové - Varnsdorf 0:1 (0:1)

Fakta - branka: 13. Kocourek. Rozhodčí: Marek – Antoníček, Lakomý. ŽK: Djurdjevičć, Kateřiňák – Heppner. Diváci: 1116.
FC Hradec Králové: Hradec: Ottmar – Kopečný, Kvída, Plašil, Urma – Jukl (46. Černý) – Vlkanova, Djurdjević, Kateřiňák (59. Šípek), Leibl (19. Zorvan) – Da Silva. Trenér: Frťala.
FK Varnsdorf : Porcal – Kodeš, Heppner, Bláha, Dordič (89. Schön) – Richter, Ondráček (90.+2 Votava), Zbrožek, Kubista – Rudnytskyy, Kocourek (90.+3 Novák). Trenér: Oulehla.