Votroci se prosadili hlavně po změně stran, byli jasně lepší a vstřelili čtyři branky. „První poločas byl vyrovnaný, možná jsme byli trochu lepší, ale zbytečně jsme dostali dva góly. Po přestávce už jsme soupeře uběhali a zaslouženě zvítězili,“ komentoval zápas pro klubový web Dominik Soukeník, mladík z juniorky, který dostal spolu s Janem Kadlecem šanci a dokonce se odvděčil gólem.

Tento víkend je reprezentační přestávka. K dalšímu utkání ve druhé lize Hradečtí nastoupí příští v pátek v Českých Budějovicích (18).

Příprava: FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 2:6 (2:2). Branky: 6. Džafič, 26. Novák – 18. Martan, 39. Ďurděvić z pen., 52. da Silva, 74. Soukeník, 76. Janoušek, 80. Kropáček. Ml. Boleslav: Kamenár (46. Mikulec) – Křapka (41. Zabilanský), Toml, Kopa, Mareš (46. Rudzan) – Hubínek (68. Yerkhov), Valenta (78. Dib) – Diviš (46. David Novák), Matějovský (46. Komárek), Daniel Novák – Džafič (61. Šimon). Hradec: Ottmar (46. Mach) – Kopečný (63. Hynek), Pokorný, Kvída (46. Martinec), Plašil – Ďurděvić (63. Soukeník), Jukl (46. Černý), Janoušek, Urma (63. Kadlec) – Martan (63. Kropáček), Vorobjev (46. da Silva).