Druhé východočeské derby letošní sezony hlásí nástup. Nováček bude vzdorovat rozjetému lídrovi z Hradce Králové, který s jediným inkasovaným gólem vyhrál poslední tři zápasy. S velkou formou vyrazí pro plný počet bodů i nyní.

Chrudimi se ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE zatím příliš nevede, ve vyrovnané tabulce zatím drží třináctou příčku. Chrudimští si v úterý utkání podobného formátu zkusili. V poháru senzačně vyřadili Mladou Boleslav a z euforie chtějí těžit i v derby. Trenér Jirousek však před nadšením varuje: „Všichni víme, jak je to po posvícení.“ Čerpat ze zápasu s velkým favoritem je potřeba. Nováček musí na výkon navázat. Obrana začíná šlapat, útočné řady jakbysmet. Otázka je, co na to nejlepší defenzíva soutěže.

První východočeské derby v Pardubicích hrubě Chrudimi nevyšlo, nyní se bude hrát o body, čest i napravení pokaženého dojmu.

Úvodní výkop se na Městském stadionu Za Vodojemem koná v sobotu, tradičně v 10.15.   (pd)

Jízda na boleslavské vlně

Chrudim - Fotbalová Chrudim zažívá nabitý týden. V úterý vyzvala na svém stadionu ligovou Mladou Boleslav, v sobotu přijde na řadu velké východočeské derby.

Nadšení, bojovnost a zápal. V MOL Cupu Chrudim znovu předvedla, co umí. A že má v derby na co navázat. „Všem kritikům jsme ukázali, že fotbal hrát umíme. Nyní musíme rychle přepnout a myslet na ligu,“ upozorňuje forvard Jakub Šípek.

Pro útočníka Chrudimi bude derby s Hradcem dvojnásobně speciální, do Chrudimi zamířil na hostování právě z kabiny Votroků. „Tři body s Hradcem by byly důležitější než postup v poháru,“ ví Šípek.

Právě pohárový duel může brát Chrudim jako odrazovaný můstek k lepším zítřkům. „Když předvedeme stejný výkon jako proti Boleslavi, můžeme klidně nad Hradcem zvítězit,“ věří talentovaný útočník se zkušenostmi z mládežnické reprezentace.

Úvodní derby s Pardubicemi nováčkovi hrubě nevyšlo, tříbodová náplast je více než potřebná.

Petr Dejnožka