Chrudimští fotbalisté po televizní prohře s Líšní 0:3 myslí na další bodový zisk, moc dobře si jsou vědomi, že je proti lídrovi tabulky nečeká nic jednoduchého. „Rádi bychom uspěli, ale víme, co nás čeká. Hradec je ve skvělé formě, navíc je pořádně namotivovaný,“ má jasno trenér Jaroslav Veselý, který mluví o soupeři jako o velkém aspirantovi na postup. „Hradec ví, že když nepostoupí letos, tak to v dalších sezonách bude mít extrémně složité. Hráči to cítí a jdou si za tím. My jim to chceme zkomplikovat,“ doplňuje kouč Chrudimi.

Velmi speciální bude duel pro útočníka Daniela Vašulína, který se poprvé vrátí k Vodojemu v dresu Votroků. „Bude to mít snazší, když se hraje bez diváků. Mám ho rád, ale teď bude na devadesát minut náš soupeř. Známe jeho přednosti a pokusíme se ho ubránit,“ říká Veselý.

Kromě řady zraněných fotbalistů bude Chrudimi chybět Miroslav Verner, který stojí po osmé žluté kartě.

NALADĚNÍ VOTROCI

Hradec vyrazí Za Vodojem v dobré náladě. Vyhrál už pětkrát v řadě, naposledy zdolal v neděli Třinec 1:0. ,,Byl to hodně soubojový zápas. Nějaké šrámy a bolístky po něm zbyly. Jsem ale hrozně rád, že kluci měli emoce pod kontrolou, některé zákroky soupeře totiž byly na hranici zranění,“ poukázal hradecký kouč Zdenko Frťala.

Jeho svěřenci budou mít na regeneraci a přípravu na důležité derby o den méně než Chrudim. To Frťala neřeší. ,,Zápas s Třincem nám samozřejmě sebral hodně sil. Hlava to ale vnímá jinak když se vyhraje. Jsme výborně naladěni, zregenerujeme a půjdeme na to.“

Nestraší ho ani nepříliš lichotivá bilance – na hřišti MFK hradečtí fotbalisté v posledních dvou soutěžních duelech nezvítězili. V sezoně 2018/19 brali domácí tři body za výhru 1:0, v červnu loňského roku skončilo utkání 2:2. ,,Pro Chrudim jsou podobné zápasy vrcholem sezony. Jdeme do toho s cílem získat plusové body. Věříme ve vlastní kvality,“ předesílá.

Hradec soupeře respektuje. Nepovedený duel s Líšní (0:3) nepovažuje Frťala za objektivní měřítko aktuální formy. ,,Jsou v určité pokoronavirové fázi. I proto může být jejich výkon jiný, to samé se dá říci o sestavě. Jsou svým způsobem nečitelní. Z naší strany to znovu asi bude hlavně o trpělivosti. Chceme navázat na to dobré s Třincem.“

V sestavě Votroků dojde pravděpodobně jen k jediné změně, kvůli čtyřem žlutým kartám nebude moci nastoupit Erik Prekop.