Hradecký trenér Zdenko Frťala, který Varnsdorf dovedl v roce 2015 k postupu do ligy, ale klub z finančních důvodů účast mezi elitou odmítl, udělal v základní jedenáctce několik změn. Do hry poslal hráče, kteří na jaře příliš nenastupovali – Kateřiňáka, Soukeníka, Doležala či Závišku. V brance dostal přednost Patrik Vízek před Michalem Reichlem. Přesto Votroci na soupeře vlétli ve stylu letošních zápasů. V úvodu navázali na výkon, který jim vynesl postup mezi elitu.

„Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Byli jsme silní v kombinaci i v pohybu. V prvním poločase jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili až na jeden míč za obranu, z něhož jsme dostali gól,“ poukázal asistent Ondřej Prášil.

Onu přihrávku po půlhodině hry vymyslel Kocourek a Patrik Schön obešel i brankáře Vízka a poslal míč do sítě. Vedení Varnsdorfu hosté dlouho nenechali. Minutu před přestávkou si na Kateřiňákovu přihrávku za obranu šikovně naběhl Doležal a v zakončení byl přesný. „Bylo vidět, že hráči, kteří dostali šanci se chtěli ukázat a byli aktivní,“ chválil Prášil.

Po změně stran se ovšem hra přeměnila spíše v boj, přibylo tvrdých zákroků, v dresu Hradce pálili Doležal a Kateřiňák, ale gól už nepadl.

„Ve druhém poločase se hra změnila. Varnsdorf nakopával dlouhé míče, přibylo soubojů a prostoru na kombinaci moc nebylo. Ani před brankami se toho moc nedělo. Remíza je spravedlivá,“ dodal Prášil.

Varnsdorf – Hradec Králové 1:1 (1:1)

Branky: 31. Schön – 44. Doležal. Rozhodčí: Denev. ŽK: Schön – Kateřiňák, Čech, Novotný.

Varnsdorf: A. Richter – M. Richter, Kouřil, Hasil – Lehoczki, Bláha, Zbrožek (78. Ondráček), Rudnytskyy – Kocourek – Schön, Šimon (64. Velich).
Hradec Králové: Vízek – F. Čech, J. Král, Leibl (68. Donát) – Kateřiňák – Mejdr (68. Vučić), D. Doležal (80. Kejř), Soukeník, F. Novotný – Záviška (80. Samko), Vašulín (61. Prekop).