Pro hradecký klub, který vyhrál druhou ligu a po čtyřech letech se vrací do nejvyšší soutěže, je ocenění Dvořáka a Frťaly skvělou vizitkou v superúspěšné sezoně. „Vážím si toho, nečekal jsem to, kdyby mi to někdo řekl před dvěma měsíci, nevěřil bych,“ přiznal pro klubový web dvaatřicetiletý Dvořák, který byl výraznou postavou týmu v cestě za postupem. Hlavně na jaře chytil parádní formu a s devíti góly je nejlepším střelcem Votroků.

„Musím zmínit kluky, kteří mi připravovali šance. Bez nich bych ocenění nedostal,“ nezapomněl na spoluhráče. Na druhém místě za Dvořákem skončil Jaroslav Málek, kanonýr Líšně, a třetí byl chrudimský Ladislav Mužík.

Také kouč Frťala, jenž po úspěšné sezoně končí a odchází do Teplic, přijal cenu s povděkem. „Vážím si toho,“ uvedl padesátiletý trenér. „Je to o to cennější, že je to podle hlasování trenérů a kapitánů ve druhé lize,“ poukázal. Za ocenění děkoval hráčům. „Možná to je klišé, ale hráčům pořád říkám, že oni nás dělají jako kouče,“ zdůraznil. Druhý v pořadí nejlepších trenérů byl Pavel Šustr z Prostějova a třetí Milan Valachovič z Líšně.

Druholigovou derniéru si hradečtí fotbalisté odbydou v neděli ve Vlašimi. „Rádi bychom úspěšně završili jarní tažení a udrželi neporazitelnost,“ vyhlásil kouč Frťala. Zápas začíná v 15 hodin.