Byl by to logický krok. Zdenko Frťala v Teplicích bydlí, za žlutomodrý klub dlouhá léta válel. Navíc míval ve městě hospodu, která byla vždy oblíbeným místem místních fotbalistů.

Proto je logické, když se ve chvílích, kdy teplický tým výrazně strádá ve FORTUNA:LIZE, mluví o tom, že by se mohl stát novým trenérem mužstva.

Fotbalové utkání 21. kola FNL mezi FC Vysočina Jihlava a FC Hradec Králové.
Trenér si nebral servítky: Byl tam přehnaný strach

Podle informací Deníku je tomu tak i tentokrát. Frťala se však rozhodl, že zůstanei nadále v druholigovém Hradci Králové.

„Řekli jsme si časový horizont tří let, kdy tady chceme udělat nějakou práci,“ upozornil Jiří Sabou, sportovní ředitel Votroků.

Frťala kroutí na východě Čech druhý rok, kontrakt má ještě na ten příští.

„Mě zajímá momentálně Hradec. Někteří lidi vědí víc než my, trenéři. S Teplicemi jsem nejednal, v danou chvíli je mou prioritou Hradec,“ ujistil Frťala.

Zprávy z Teplic navíc mluví o tom, že současný trenér Stanislav Hejkal zůstane minimálně do konce základní části ligy.

Pak se uvidí…

Vábí ho domov?

O Frťalově odchodu se začalo mluvit kvůli tomu, že Hejkal nabídl po nedělní domácí prohře s Jabloncem rezignaci. Reagoval tak na výsledky a výkony celku, který v tabulce první ligy spadl až na dvanácté místo a na sto procent si zahraje skupinu o udržení. Na čtrnáctou pozici (první, z níž jde klub do baráže s týmy z druhé ligy) má náskok pouhé tři body.

Tepličtí navíc po koronavirové pauze zrovna nezáří. Ve čtyřech utkáních uhráli pouze bod za domácí remízu s Opavou.

„Jména možných nástupců trenéra jsou jen spekulace. My teď hlavně potřebujeme klid na práci. Pan Hejkal pokračuje na postu hlavního kouče. Prioritní je pro nás co nejlépe zvládnout závěr základní části,“ uvedl k současné situaci ředitel FK Teplice Petr Hynek.

Podobně je na tom ostatně také východočeský celek. Hradečtí jsou devět kol před finišem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na pátém místě tabulky a jsou ve hře o baráž o postup do nejvyšší soutěže. Na třetí Žižkov, s nímž se ve čtvrtek utkají na svém stadionu, ztrácejí jediný bod.

Spartak HK, mistr ligy 1959/60 (tablo) - vlevo: trenér Jiří Zástěra; h. řada zleva: kap. Pičman, Jindra, Paulus, Andrejsek, Hledík, Michálek; prostř. řada zl.: Pokorný, Kvaček, Černý, Krejčí, Malík; d. řada zl: Tomášek, Buranský, Čermák, Macek, Runštuk.
Jak Hradec obral mocné a tým se stal idolem

Také Hradec na tom však mohl být lépe, kdyby neměl aktuálně nepříliš lichotivou sérii. V pondělí v Jihlavě remizoval potřetí v řadě.

„Je to plus bod, hra rozhodně nebyla taková, jakou jsme čekali,“ přiznal brankář Radim Ottmar. „Musíme koukat na výkony. Když budou lepší, přijdou body,“ doplnil ho mladý záložník Dominik Soukeník.