„Už tři roky hraje pravidelně druhou ligu a udělal velký progres. Není to náhodný výstřel, poslední půlrok jsme ho podrobně sledovali. Věřím, že zpevní naši obranu. Má velké fyzické předpoklady,“ uvedl pro klubový web trenér Zdenko Frťala na adresu čtyřiadvacetiletého beka, který je odchovancem Sparty a zahrál si i v Dukle Praha.

Kádr naopak opouští Daniel Kovář, který se v Hradci příliš nezdržel. V lednu přišel na zkoušku z Pardubic, ale po měsíci míří zase dál, na jaře bude pomáhat k udržení druhé ligy Sokolovu.

„Projevilo se, že nepřišel připravený podle našich představ. Naskytla se mu možnost jít na hostování do Sokolova, tím to bylo z naší strany jasně dané,“ vysvětlil Frťala.

Obránce Jan Král (v černém) nastoupil za Hradec v zápase s Mladou Boleslaví.
Votroci koupili mladého reprezentanta z Boleslavi

Votroky v neděli čeká atraktivní přípravný duel. V Polsku se utkají se Slaskem Wroclaw (14), čtvrtým celkem tamní Ekstraklasy. Mužstvo vede český kouč Vítězslav Lavička.

„Pro ně je to generálka, my začínáme až za měsíc, tak ještě protočíme všechny hráče,“ uvedl Zdenko Frťala.

K zápasu s nejtěžším protivníkem v přípravě ale přistupuje vážně. „Hlavně chci vidět to, že se soupeře nezalekneme. Musíme zvládnout úvod utkání,“ řekl kouč.

Daniel Horák
Horák, fotbalový talent z Hradce, dostal šanci ve Spartě