Přesvědčil. Černohorec Miloš Vučič je první zimní posilou fotbalistů FC Hradec Králové. V jednání je stále i příchod Nigerijce Seuna Egbewoleho.

Pětadvacetiletý Vučič může nastupovat na postu pravého obránce či záložníka. I tato univerzálnost pomohla vedení při rozhodování. ,,Hledali jsme posilu na pravou stranu, mimo jiné i kvůli tomu, že Honza Mejdr je v rekonvalescenci. Miloš je od léta volný hráč, protože se nedohodl na smlouvě v Budućnosti, na doporučení agenta k nám přišel na testy. Vyhodnotili jsme si, že nám může pomoci,“ uvedl sportovní ředitel Jiří Sabou.

Zimní fotbalová Tipsport liga: FK Dukla Praha - FC Hradec Králové.
Divočina na závěr. Votroci smazali manko

Vučič zatím odehrál za Votroky jediný zápas. V rámci Tipsport ligy nastoupil proti pražské Dukle. ,,Pět měsíců nehrál mistrovské utkání, trénoval sám, takže musí dohnat kondiční deficit. Ale má za sebou přes sto ligových startů v Černé Hoře, zahrál si předkola Evropské ligy a Ligy mistrů, takže má zkušenosti,“ doplnil trenér Zdenko Frťala.

V sobotu s Chrudimí

Hradec se v sobotu dopoledne střetne na Všesportovním stadionu s Chrudimí (10.00). V přípravném duelu by měl nastoupit i testovaný Nigerijec Egbewole, hráč z akademie v Lagosu. ,,Vidíme v něm potenciál. Je mu devatenáct. Rádi bychom ho získali, stejně jako Miloš by přišel zdarma. Momentálně řešíme povolení z nigerijské strany,“ prozradil Sabou.

Zahraniční hráči pokračují
Michal Trávníček.Michal Trávníček.Zdroj: fchk.cz
Další změnu hlásí fotbalový Hradec Králové. Vedoucí tým druhé ligy opouští krajní obránce Michal Trávníček (na snímku), který do konce sezony posílí Duklu Praha. Dvaadvacetiletý fotbalista odchází na hostování s případnou opcí na přestup.

Trávníček se vrátil z působení v Chrudimi, ale v zimní přípravě si místo v kádru Votroků nevybojoval.

Naopak šanci obléknout černobílý dres má kromě černohorského obránce či záložníka Miloše Vučiće i mladý nigerijský křídelník Seun Egbewole, jehož testování pokračuje.