Vysnili si, že na konci podzimu budou mít ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE na bodovém kontě třicítku. Aby představy naplnili, mají jedinou - a nepříliš jednoduchou - šanci.

Votroci hrají v sobotu od 10.15 hodin (přímým přenosem vysílá ČT Sport) poslední zápas před zimní pauzou. V 16. kole druhé ligy se představí na stadionu pražské Dukly, špičkového mančaftu, ještě v minulé sezoně prvoligového.

Jedině výhra jim zajistí skok na třicet bodů, v současnosti jich mají sedmadvacet.

„Hlavní metou ale není mít po podzimu nějaký počet bodů, podstatnější je být pořád na dostřel minimálně barážovým příčkám,“ prohlásil hlavní trenér Zdenko Frťala.

Nyní Hradečtí ztrácí z páté figury na třetí místo zaručující postup do baráže čtyři body.

Letní prohra

S Duklou tedy potřebují zabrat, aby se její náskok ještě nerozrostl. Nebude to však jednoduché, což Pražané ukázali už v červencovém vzájemném souboji. Na východě Čech vyhráli 2:0 a předvedli velmi sebevědomý výkon.

Fotbalový klub v Hradci Králové rozprodává svů stadion. Uspořádal sbírku na podporu výstavby nového fotbalovho stánku.
Podhajský: Stadion? Musíme bojovat

„Dukla je pro mě pořád favorit číslo jedna postup do ligy. Mají dlouhodobě zažitý herní styl, který s nimi Roman Skuhravý praktikuje už druhým rokem. Hráči jsou zvyklí na automatismy, mají ligové zkušenosti,“ ohodnotil soupeře Frťala.

Dukla by však mohla být oproti létu oslabená. Do Olomouce totiž odešel Španěl Pablo González (na snímku), který byl ve zmiňovaném duelu velmi výrazný.

„Připravovali jsme kluky na to, že Dukla má procento držení míče v každém utkání jednoznačně lepší, takže abychom byli trpěliví a po zisku míče nebezpeční. To bude nejdůležitější,“ naplánoval kouč Votroků. „Jejich silná zbraň je ofenziva, slabší článek mají v defenzivě. Zranitelní jsou i při standardních situacích. Je víc věcí, které bychom chtěli využít.“

Že by přišla chvíle kapitána Jakuba Martince, jenž jako stoper nastřílel po standardkách tři góly? Jeho tým pojede do Prahy povzbuzen poslední výhrou nad Vítkovicemi, kterou zabrzdil dvouzápasový propad.

Po utkání začne přestávka, jarní část druhé nejvyšší soutěže by měla odstartovat na začátku března.

Vizualizace nového fotbalového stadionu
Sbírka: Votroci sobě