„Očekávali jsme, že v Blansku to bude urputný zápas, což se potvrdilo. Tři body nám opět přinesla víra ve vlastní síly. Jsou to nesmírně cenné body ze hřiště soupeře,“ uvedl kouč, ale hned už přemýšlí o dalším zápase. „Kluky to stálo spoustu sil, ale výsledek je pro nás krev do žil. Musíme se znovu koncentrovat na nejbližší domácí zápas,“ zdůraznil Frťala.

Cestu za vítězstvím Hradci zkomplikoval jeho bývalý hráč Haris Harba, který zkraje druhého poločasu dostal Blansko do vedení. „Máme kvalitní tým. Je v něm řada hráčů, co hrála i ligu. Náš výkon nebyl špatný, zápas jsme měli dobře rozehraný. Jenže Hradec pak dal dva góly a vyhrál. Asi i zaslouženě,“ řekl Bosňan.

Prekop: Zapadlo to tam nádherně

Naopak s úsměvem od ucha k uchu hodnotil zápas Erik Prekop, jenž se v závěru krásně trefil z trestného kopu. „Zapadlo to tam nádherně,“ pochvaloval si slovenský útočník. „Byl to nejtěžší zápas v sezoně. Věděli jsme, že jestli se soupeři nevyrovnáme v agresivitě, tak to bude těžké. Navíc byl náročný terén, na blátě, na písku… Odsud se body budou brát těžko. Hodně nám pomohl kontaktní gól na 1:1. A za svůj gól jsem rád. Hlavně, že díky tomu máme tři body,“ zářil radostí Prekop, který se dvakrát trefil už v předchozím zápase s Ústím nad Labem. Dalším soupeřem Votroků bude v sobotu Prostějov.