Dukla není pro Hradec právě příjemným soupeřem. V bilanci vzájemných zápasů má jasně navrch, jenže duel z 23. listopadu 2019 všechna ,,proti“ změnil. Votroci vlétli do utkání jako uragán, akce střídala akci, žádné čekání. Bylo z toho dvougólové vedení a nakonec zasloužený zisk tří bodů. ,,Zkusíme je znovu zaskočit,“ přikyvuje kapitán Adam Vlkanova.

Po ztrátě s Prostějovem si lídr tabulky potřebuje spravit chuť. A hlavně: musí proměňovat velké šance. ,,Naštěstí se v tom moc nemusíme babrat. Hraje se v rychlém sledu. Na Dukle chceme vyhrát. Napodobit poslední výkon na Julisce by nebylo od věci,“ uvědomuje si.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - 1. SK Prostějov.
Smůla? Ne. Votroci musejí zvládnout sebe

Pražané zatím silně zaostávají za očekáváním. V tabulce jim patří až osmá příčka. Na vině jsou nevyrovnané výkony. ,,Vzadu hrají na riziko. Chtějí hodně kombinovat a často chybují. Platí na ně presink a rychlý přechod do útoku,“ má jasno Vlkanova.

Naposledy však Dukla překvapila. Nečekaně porazila Viktorku Žižkov. ,,Určitě je to povzbudí. My si ale musíme jít vlastní cestou.“

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - 1. SK Prostějov.
Votroci si proti Prostějovu prošli peklem

Právě Vlkanova by se střelecky potřeboval chytit. V zápasech s Blanskem i Prostějovem vyložené šance zahazoval. ,,Mrzí to samozřejmě moc. V Blansku jsme naštěstí vyhráli, takže to člověk tolik neřeší. Proti Prostějovu se to otočit nepovedlo. Za stavu 0:0 jsem to měl na noze, ale na poslední chvíli se rozhodl jinak. To je špatně. Balon mi sjel a vystřelil jsem vedle. Snad to na Julisce prolomím. Ale je jedno, kdo to pošle do sítě. Hlavně ať vyhrajeme,“ říká Vlkanova.

Středeční zápas od 13 hodin vysílá program ČT sport.