O oslnivé formě nemůže být řeč. Votroci stejně jako jejich soupeř neprochází po restartu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zrovna ideálním obdobím. Z posledních dvou zápasů s Třincem a v Chrudimi vydolovali pouze dva body. Od kandidáta na baráž o první ligu se čekalo rozhodně víc. „Změny určitě přijdou. Hlavně jde ale o to, jak se na hřišti budou prezentovat zkušenější hráči,“ říká na rovinu kouč Zdenko Frťala. V Chrudimi jeho svěřenci dokázali srovnat stav v nastaveném čase, pouhou minutu poté, co inkasovali gól na 2:1. ,,Tohle beru jako pozitivní. Kluci to nezabalili. Bojovali až do konce.“

Momentálně mají Votroci naprosto stejný bodový zisk jako Jihlava. Půjde o hodně. Vysočina se trápí, z posledních tří duelů získala jediný bod! ,,V domácím prostředí jsou velmi nebezpeční. I přes poslední nelichotivé výsledky se jedná o jednoho z favoritů soutěže. Určitě tam nejedeme s poraženeckou náladou. Oni mají také své problémy. Bude to otevřené,“ míní Frťala.

Pozor na začátek

V podzimním vzájemném duelu zvítězil Hradec 4:2. Hattrickem se blýskl Adam Vlkanova. Ale pozor! První poločas nebyl ze strany Votroků vůbec dobrý, jako by zaspali. ,,Vůbec jsme se nedostali do hry, nic nám nevycházelo. Byla tam bázlivost,“ přiznal po srpnové bitvě Vlkanova. Tenhle fakt by měl být před dnešní odvetou varováním. Zvládnout začátek bude poměrně zásadní.

„Jsou fotbalový tým. Mají dva tři šikovné hráče do ofenzivy – Klobásu, Zoubeleho… V domácím prostředí jsou nebezpeční, až do utkání s Varnsdorfem tam měli úctyhodnou bilanci. Potvrdilo se, že ve druhé lize může každý porazit každého,“ poznamenal Frťala.

Utkání bude vysílat od 18 hodin ČT Sport.