Splnit "povinnost" v Ostravě a doufat v zaváhání pražské Dukly. Jen taková kombinace mohla před závěrečným dějstvím FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY udržet hradecké fotbalisty ve hře o třetí místo v tabulce zaručující účast v baráži o nejvyšší soutěž. To předposlední však rozhodlo. Pražané těsně zdolali Varnsdorf (2:1), a tak Východočechům není nic platná jasná výhra nad Vítkovicemi.

Hradečtí o svém sobotním triumfu rozhodli díky povedené první půli. A to se museli obejít bez svého tahouna, kapitána Adama Vlkanovy. V rozmezí 16 minut se prosadili tři střelci a po změně stran už se utkání za vyrovnanějšího průběhu víceméně dohrávalo. Domácí snížili, ale poslední slovo měl v závěru talentovaný Firbacher.

Vítkovice - Hradec Králové 1:4

Fakta - Branky: 64. Matoušek – 20. Šípek, 30. Král, 36. Kateřiňák, 87. Firbacher. ŽK: 2:1 (Russmann, Matoušek - Šípek). Poločas: 0:3.
MFK Vítkovice: Netolička – Russmann (59. Helebrand), Holiš, Motyčka, Bolf – Ožvolda – Kania (46. Matoušek), Dziuba, Chvěja (46. Martišiak), Buchvaldek – Macej (77. Šindler).
FC Hradec Králové: Vízek – Donát, Jukl, Kateřiňák (64. Samko), Král – Martinec, Prekop (60. Firbacher) – D. Procházka, J. Rada, Šípek (77. Soukeník) – Urma (77. F. Čech).

Další výsledky - 29. kolo: Pardubice - Vyšehrad 4:1 (Pardubice přímo postupují do FORTUNA:LIGY), Dukla Praha - Varnsdorf 2:1, Líšeň - Třinec 6:2, Ústí nad Labem - Žižkov 1:0, Sokolov - Chrudim 3:0, Prostějov - Brno 0:0, Vlašim - Jihlava 2:3.