Na úvod dvakrát doma

V úterý doma s Prostějovem a hned v neděli proti Ústí nad Labem. Tribuny nebudou zcela prázdné, na stadion se dostanou i diváci. Od dnešního dne totiž platí limit 300 osob na sportovní utkání. Počítají se i hráči a další lidé, kteří se podílejí na organizaci druholigového zápasu.

A zbytek? „Do limitu se také vejdou majitelé sezónních permanentních vstupenek a pochopitelně sponzoři a partneři, kteří náš klub dlouhodobě podporují. Zbývající volná místa se vedení FK Pardubice rozhodlo poskytnout našim fanouškům, kteří našemu týmu fandí doma nebo i na venkovních zápasech,“ uvedl Radek Klier, PR manažer FK Pardubice.

Klub se dohodl se zástupci kotle na distribuci vstupenek. „Vedení klubu je rádo, že příznivci chápou situaci, že ne na každého se dostane,“ dodal Klier.

Pardubice chystaly zajištění internetových přenosů ze zápasů, ale oba domácí duely si vybrala Fortuna, partner soutěže. Diváci, kteří nebudou na stadionu, tak mohou sledovat stream na webu Fortuny.

Hradec posílá pohledy

Votroci nachystali pro fanoušky přenosy z domácích utkání. To je zásadní věc.

„Nesmí v nich být žádná reklama a mohou být vysílány pouze na našem klubovém webu. Žádné youtube, sociální sítě,“ vysvětluje tiskový mluvčí Michal Petrák, jenž byl jedním z hlavních hybatelů, aby zápasy druhé ligy byly na internetu. „Tlačili jsme na to, aby se Ligová asociace dohodla s Pragosportem, který je držitelem práv,“ říká.

Dalším počinem pro příznivce jsou pohledy posílané do domovů seniorů S návrhem přišel stoper Jakub Martinec. Dobrý nápad!

Derby ve streamu

Fotbalisté MFK Chrudim odehrají úvodní dvě kola na hřištích soupeřů, doma se poprvé představí až v úterý 2. června. A hned budou hostit právě hradecké Votroky. „Pro úvodní domácí utkání chystáme vlastní internetový přenos i s komentářem,“ prozradil generální sekretář Chrudimi Martin Škrha.

Vzhledem k postupnému uvolňování u sportovních akcích dojde během měsíce června i na fanoušky. „Přednost dostanou majitelé permanentních vstupenek, kteří budou mít v případě uvolnění místo na tribuně zajištěné,“ dodal Škrha.