Zajímavosti kola

Došlo i na lídra: Jubilejní desáté kolo nebylo šťastné pro fotbalisty Hradce Králové. Dosud suverénní vedoucí tým soutěže doma nestačil na Prostějov a připsal si první porážku v ročníku. O jeho prohře rozhodl pokutový kop.

Synchronní kolo: Pět utkání ze sedmi skončilo výsledkem 1:0. Šestý totožný výsledek odmítl záložník Dukly Michael Ugwu, který v pražském derby se Žižkovem jistil vítězství svého celku druhým gólem čtyři minuty před koncem duelu.

Výrok kola

"Věřím, že naše vítězná šňůra se ještě natáhne. Musíme být ale pokorní. Nedovolím, aby si někdo hrál na mistra světa."
(František Straka, trenér FK Třinec, po čtvrté výhře týmu v řadě, navíc pokaždé s čistým kontem)

Hvězda kola

Filip Mucha (1. SK Prostějov): Brankář Hanáků prožil vzrušivé utkání. Už v 9. minutě musel být po srážce s protivníkem ošetřován, duel dohrál s obvazem na hlavě. Přesto útočníky lídra vychytal. Lapil několik šancí, třikrát jej zachránila tyč.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - 1. SK Prostějov.
Spraví si Votroci chuť na Julisce? Musí proměňovat velké šance

Smolař kola

Jakub Navrátil (FC Táborsko): Fotbalisté nováčka drželi v utkání s favorizovanou Líšní krok celé utkání. O smolné porážce Táborska se rozhodlo čtyři minuty před závěrečným hvizdem sudího, kdy si centrovaný míč srazil do sítě domácí stoper.

Nejlepší střelci

6 branek – Diviš (Žižkov), Málek (Líšeň); 5 – Mužík (Chrudim), Prekop (Hradec Králové); 4 – Červenka (Vlašim), Javůrek (Třinec), Kania (Blansko), Matoušek (Prostějov).

Gólmani s nulou

5 čistých kont – Mrázek (Chrudim); 4 – Pastornický (Třinec), Tvrdoň (Ústí n. L.), Vízek (Hradec Králové); 3 – Rada (Dukla Praha), Richter (Varnsdorf), Veselý (Líšeň).

Střelec pálil šance. Ladislav Mužík (v šedém) svůj gólový účet nerozšířil, příležitostí k tomu však měl dostatek
Hašek pozvedl chrudimskou obranu: Šlape to skvěle!

Výsledky a pořadí

10. kolo: Ústí n. L. - Třinec 0:1, Jihlava – Varnsdorf 0:1, Žižkov – Dukla 0:2, Chrudim – Blansko 1:0, Táborsko – Líšeň 0:1, Vyšehrad – Vlašim 1:2, Hradec Králové – Prostějov 0:1.