Třetí vítězství fotbalistů Hradce Králové v přípravě za sebou bylo pohodové. Votroci měli duel s Chlumcem nad Cidlinou od začátku ve svém moci a výhra 3:0 byla pro třetiligového soupeře milosrdná. Od přídělu je skvělými zákroky uchránil gólman Jakub Brát. Talentovaný brankář, který v Chlumci hostuje právě z Hradce, nejméně dalším pěti gólům zabránil. První trefy v černobílém dresu zaznamenali Filip Novotný a Daniel Vašulín, letní nové tváře.

Mohlo to být 8:0

V úvodní čtvrthodině dvakrát zazlobil Tomáš Bastin, ale to bylo ze strany hostů vše. Pak už trávník Malšovického stadionu patřil Votrokům. Skóre otevřel Novotný v 21. minutě.

„Všichni jsme se v zápase cítili dobře. Byli jsme silní na balónu. Dokázali jsme si vypracovat spoustu šancí. Bohužel jsme nedali víc gólů,“ uvedl Novotný, který měl ještě další šanci. „Zápas klidně mohl skončit 7:0 či 8:0. Věřím, že jsme si góly nechali na ligu,“ dodal Novotný, jenž na východ Čech přišel z Jihlavy.

Po přestávce dal taktéž první gól v Hradci Daniel Vašulín a posledním, kdo trefil síť, byl David Doležal. V průběhu utkání měli další příležitosti(a někteří i dvě) Mejdr, Záviška, Rada, Samko či Vlkanova.

Vašulín, Fotbal fotbalová národní liga FC Hradec Králové  první trénink
Stvrzeno. Votroky posílí Vašulín z Chrudimi

Ovšem hrdina Brát byl proti, další branky Votrokům sebral. „Jeden dva góly, co jsem dostal, jsem mohl chytit,“ byl k sobě kritický mladík Brát, který hradeckým trenérům ukázal, že jim roste další kvalitní gólman. V této sezoně se bude zocelovat ve třetí lize. V Chlumci hostuje.

„Hradec byl jasně lepší. Střel měl hodně. Něco jsem chytil, někdy mě kluci trefili… My jsme v přípravě všechno vyhráli, tak možná líp, že teď před soutěží jsme prohráli,“ doplnil dvacetiletý brankář.

Hradec Králové - Chlumec nad Cidlinou 3:0

Fakta - branky: 21. Novotný, 49. Vašulín, 58. Doležal. Rozhodčí: Raplík – Hock, Vodrážka. ŽK: Procházka, Donát – J. Labík. Poločas: 1:0.
FC Hradec Králové – I. poločas: Ottmar – Mejdr, Donát, Král, Leibl – Jukl, Rada – Záviška, Kateřiňák (34. Samko), Novotný – Prekop. II. poločas: Vízek – Čech, Král, Leibl (68. Donát) – Soukeník – Šípek, Doležal, Samko, Procházka – Vlkanova – Vašulín.
FK Chlumec nad Cidlinou: Brát – Kadlec, Krčál, Jarkovský, Žahourek – Kučera, Kopáč – Hynek, J. Labík, T. Labík – Bastin. Náhradníci: Petr – Sedláček, Kycetl, Vaníček, Prouza.