„Trefil to skvěle,“ uznal obránce Jakub Martinec. Škoda, že šlo o jedinou branku černobílých, kteří týmu hrajícímu rovněž druhou ligu podlehli 1:3.

Další zimní prohra, to je negativum, naopak pozitivní je Firbacherovo probouzení.

„Je dobře, že mu to tam teď padá,“ přikývl asistent trenér Ondřej Prášil.

Talent se minulý týden prosadil dvakrát za rezervu proti Dvoru Králové, tentokrát přidal další zásah.

„Je vidět, že je hladový po zápasech,“ všiml si Prášil.

Ono není divu. Firbacher má totiž za sebou pauzu. Na začátku přípravy se sice hlásil, ale… „Hned po prvním tréninku jsem dostal angínu,“ popsal, proč pro něj byla utkání se Dvorem a Duklou prvními v zimě.

„Snad už budou zápasy přibývat,“ říkal po střetnutí proti Dvoru. To se mu vyplnilo proti pražskému soupeři. Další možnost by mohl dostat v sobotu proti týmu Loko Vltavín.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - FK Dukla Praha.
Potíž. Fotbalisté Hradce dělali chyby jako v dorostu

Komentář Jiřího Fejgla: Varovné výstřely pro Votroky

Potkali kvalitu, to bezpochyby. Minulý týden Slask Wroslav, čtvrtý tým polské ligy, pojem, slavný klub. Nyní pražskou Duklu, jednoho z hlavních favoritů na postup do české nejvyšší soutěže.
Hradečtí fotbalisté dva zápasy s týmy na úrovni nezvládli. Pokaždé předvedli šílené chyby v defenzivě. Inkasovali celkem osmkrát, sami skórovali dvakrát.
Přitom jejich ambicí je posunout se do kategorie mužstev, s nimiž zatím v přípravě prohrávají. Vedle Slasku a Dukly nestačili ani na Mladou Boleslav, to jen pro připomenutí.
Byť jde pouze o zimní chystání se na jaro ve druhé lize, tyto signály nelze zlehčovat. Ne ani tak výsledky, ale především způsob, jak k prohrám došlo. Pokaždé hrála roli bohorovnost, možná nekoncentrovanost.
V takovém módu se o postup do ligy hrát nedá. Votroci musí změnit nastavení - a to zásadně.