Fotbalový sprint se blíží. Už v úterý vstoupí Hradec ve Varnsdorfu do obnovené sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. A pojede to… Dva zápasy týdně, vlastně bez přestávky až do půlky července. V Česku je to neprobádaná problematika, takovou zátěž místní hráči nepoznali.

„Bude to masakr,“ má jasno Votrok Jakub Martinec.

Proč?
Budeme na tom všichni stejně, ale potíž je, že na to nejsme zvyklí. Fakt jsme hodně naběhali, ale to asi každý tým. Uvidí se, kdo bude mít více sil a chuti. Navíc to přichází po pěti měsících, kdy jsme prakticky jen běhali po lese.

Vadilo vám to?
Měli jsme to jako bojovníci UFC. Půl roku se připravují, pak mají jeden zápas. Lepší je hrát každý týden. (usmívá se)

Poslední zápas přípravy jste si zahráli s divizním Náchodem. Zvítězili jste 4:2, ale neměl být rozdíl vyšší? A to především herně?
Je důležité, že jsme nakonec vyhráli. Je lepší ukončit nejdelší přípravu v životě vítězstvím. Uznávám, že první půle nebyla nejlepší, ale ve druhé už jsme je přehrávali.

A ten rozdíl?
Měl by být větší, uznávám. Soupeř ale ukázal kvalitu, nejsou to žádná ořezávátka. My jsme jim darovali góly a neproměňovali jsme šance.

Nastoupil jste v obraně i v útoku. Zvládáte se přeorientovat?
Nezvyklé to pro mě není. Když jsem začínal s fotbalem, hrál jsem útočníka. Když mě tam trenér dá, budu se snažit udělat maximum.

Nebaví vás to tam víc?
Je to lákavé, vždycky jsem rád slavil góly.