Jak to postaví? To zůstane sedět Adam Vlkanova, nejlepší hráč podzimu? Nebo Filip Zorvan, v první půlce sezony rovněž výborný? Či Jiří Kateřiňák, vysněná posila z Mladé Boleslavi?„Nebude to problém sestavit,“ usměje se Zdenko Frťala, kouč fotbalového Hradce Králové, když dostane otázku, jakou záložní řadu pošle do prvního utkání jara FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Ale maličko potíž to bude - i když příjemná. V neděli se na stadionu v Malšovicích předvede Sokolov a Frťala má na pět míst ve středové formaci devět jmen.

„Já hlavně věřím, že postavím jedenáct dobrmanů,“ řekl kouč. Záloha je však srdce týmu a konkurence v ní se výrazně zvýšila. „Nešlo si toho nevšimnout,“ přiznal Zorvan.

Vedle něj chce do sestavy dalších osm borců: Vlkanova, Kateřiňák, Fahrudin Ďurděvič, Robert Jukl, Milan Černý, Michal Leibl, Jiří Janoušek a Jakub Šípek.

Poslední dva hráči nejsou zdravotně stoprocentní, přesto i oni po výkonech v přípravě oprávněně myslí na základní sestavu. Stejně jako všichni ostatní.

„Že bych nehrál? To se nestane,“ pronesl ostatně Vlkanova, v první části ročníku nejproduktivnější hráč mužstva. Ale stát se to může…

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - FK Pardubice.
Hradec: Baráž je nevýhodná

Do startovací jedenáctky má blízko především Leibl, posila z Ústí nad Labem. Na jeho spolupráci na levé straně s bekem Otto Urmou Frťala hodně spoléhá. Rovněž šikula Kateřiňák, jehož doménou jsou i standardní situace, by neměl v neděli chybět při nástupu na hřiště.

„Za tyto posily jsem rád,“ naznačil mnohé Frťala. „Vidím v nich posílení,“ dodal. U noviců vyzdvihuje nejen fotbalové dovednosti, ale i povahové. „Přinesli větší komunikaci. To jsme řešili,“ připomněl kouč.

Jako defenzivní chrt by neměl chybět Jukl junior, jenž si na podzim vydobyl velmi pevné místo.

Otázkou je, jak to bude s Vlkanovou a Zorvanem, kteří promarodili část zimní přípravy. „Musíme je zařazovat s rozumem, postupně,“ upozornil Frťala.

V generálce s třetiligovými Živanicemi byl v základu pouze Vlkanova. Dá se předpokládat, že to tak bude také proti Sokolovu.

V tom případě zbývá už jen jedno místo, které by měl zabrat Makedonec Ďurděvič. V přípravě patřil mezi čtyři nejlepší kanonýry týmu. I na podzim byl společně s Vlkanovou střelcem číslo 1.

„Kvůli konkurenci nestačí, aby se člověku povedl jeden zápas nebo dva tři dny na tréninku. Nikdo nesmí usnout na vavřínech,“ glosoval přetlak Kateřiňák.„Věřím, že i díky konkurenci budeme na jaře nejsilnější,“ doplnil Zorvan.

Výkonný ředitel fotbalového klubu FC Hradec Králové Jiří Sabou.
Když bude šance, ligu chceme