Malý velký muž hradeckého fotbalu zaválel. V 7. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nasázel Adam Vlkanova hattrick Jihlavě a výrazně přispěl k výhře 4:2. Vysočina přitom byla lepší…

První poločas byl ze strany černobílých tristní. Jedna střela na bránu, vlastně žádná šance. „Darovali jsme Jihlavě moc šancí,“ zoufal si stoper Jan Kvída. Hosté udeřili už v 7. minutě. Jaké překvapení, že se po zpětné přihrávce prosadil Stanislav Klobása… Jihlavský střelec dal sedmý gól v sedmém utkání sezony, přitom před ním své hráče jasně varoval trenér Zdenko Frťala: „Je to zabiják.“

Hradečtí byli pod tlakem celý první poločas, přesto vyrovnali. Pomohla jim k tomu rozporuplná situace. Stoper Kvída šel do souboje s vysoko zdviženou nohou, soupeř ho nakopl do paty a zkušený prvoligový sudí Miroslav Zelinka odpískal pokutový kop. Adam Vlkanova zlomil hradecké penaltové zlé časy a vyrovnal.

Jinak však byla Jihlava lepší. Gólman Radim Ottmar sice mohl zřejmě lépe zasáhnout u inkasované branky, ale poté chytil dva jisté góly.

Skvěle zachytal i ve druhé půli a přispěl k obratu, zasáhl neuvěřitelně proti hlavičce Klobásy. Hradečtí totiž soupeře, který byl většinu zápasu lepší, zlomili. V 67. minutě nacentroval Otto Urma a Erik Prekop těžkým kopem skóroval. Poté se trefil i podruhé a potřetí Vlkanova. „Byli jsme horší,“ uznal kouč Frťala.

Fotbalový MOL CUP: FK Chlumec nad Cidlinou - 1.FK Příbram.
Životní gól! A teď bych si přál Slavii

Hradec Králové - Jihlava 4:2

Fakta - branky: 14. z pen., 82. a 88. Vlkanova, 67. Prekop – 7. Klobása, 84. Koubek. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Mikeska. ŽK: Javůrek, Vedral (oba Jihlava). Diváci: 888. Poločas: 1:1.
FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Zbrožek, M. Černý (55. Soukeník), Šípek (72. Firbacher), Vlkanova – Ch. Frýdek (55. Djurdjević), Prekop.
FC Vysočina Jihlava: Vejmola – J. Pavlík (80. Koubek), Vedral, Tijani, Javůrek – Smejkal, Fortelný, Lacko, Mikuš (74. Rezek) – Klobása, Jawo (65. Zoubele).