Tři výhry, možná i dvě dělí fotbalisty Hradce Králové od postupu do první ligy. Votroci, kteří by se mezi elitu vrátili po čtyřech letech, mají v čele FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, náskok osmi bodů před druhou Líšní, do konce soutěže zbývá pět kol. Další krok ke svému vytouženému cíli mohou svěřenci kouče Zdenko Frťaly udělat v úterý, kdy nastoupí k utkání 22. kola v Prostějově, třetího celku tabulky. Zápas začínáv 17 hodin.

ZVLÁDAJÍ KLÍČOVÉ MOMENTY

Hradečtí fotbalisté jedou na vítězné vlně. Vyhráli osm zápasů v řadě při skóre 23:5! Naposledy udolali Blansko gólem Pavla Dvořáka z penalty, ale i takové zápasy se počítají. Porazit slabšího soupeře někdy bývá těžší než papírově silnějšího.

„Někdy je vítězství na úkor krásy, to jsme v minulých letech nezvládali,“ poukázal Frťala. Má pravdu. V předchozích letech Votroci čas od času ztráceli body s outsidery, a to jim bralo šanci zapojit se do bitvy o postup.

Proti Blansku to také herně občas zadrhlo. Ale body neunikly. Hradec je urval. „Mohlo na nás dolehnout několik faktorů – úspěšná série, postavení v tabulce, to, že se blíží závěr soutěže, hráčům po dlouhé době přišli třeba rodinní příslušníci,“ přemítal kouč, ale dodal: „Znovu jsme zvládli klíčový moment utkání, proměnili jsme penaltu.“

PROSTĚJOV DRŽÍ LAŤKU

Votroky nyní čeká tým z horních pater tabulky. Prostějov je třetí s desetibodovou ztrátou na Východočechy.

„Nepamatuji si zápas, ve kterém by byli slabší. Laťku svých výkonů drží vysoko nastavenou,“ upozornil kouč.

Strůjcem vzestupu Prostějova, který Hradecké v posledních třech vzájemných zápasech porazil, je kouč Pavel Šustr. „Smekám před tím, jak dal trenér Šustr Prostějov s mladými hráči dohromady,“ vysekl Frťala poklonu někdejšímu trenérovi Brna.

„Hrají náročný, běhavý fotbal s talentovanými hráči z Brna a Olomouce. Trenér potvrzuje, že práce, kterou odvedl v Brně, možná nebyla tolik doceněná,“ dodal Zdenko Frťala, jenž bude postrádat obránce Michala Leibla (trest za 8 žlutých karet). Nejistý je start kapitána Adama Vlkanovy, jenž odkulhal z duelu s Blanskem.