České Budějovice mohly už po 26. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY slavit postup. Hradečtí jim to však zatrhli, porazili je po dobré hře 1:0.

Votroci byli vlastně celý zápas nebezpečnější. Ohrožovat hostujícího gólmana Jindřicha Staňka začali hned po startu zápasu. Šance měli Jakub Šípek, Otto Urma, Jiří Kateřiňák, ale neuspěli.

Největší příležitost prvního prvního poločasu však nakonec dostali hosté. Ve 31. minutě udělal obří chybu Jakub Martinec, Patrik Brandner běžel sám na bránu, jenže i kvůli dobrému vyběhnutí gólmana Radima Ottmara netrefil.

Vedoucí mužstvo tabulky to muselo mrzet. O deset minut později totiž Hradečtí předvedli perfektní akci. Šípek poslal míč Miloši Kopečnému, který kolmou přihrávkou připravil výbornou pozici Filipu Zorvanovi. Záložník se trefil, brankáře Staňka pokořil svižnou ranou po zemi.

Byla to zásadní chvíle, protože ve druhé půli přes velké šance branka nepadla. Tedy dvě ano (na každé straně jedna), ale nebyly uznány kvůli ofsajdu.

Lubomír Peterka.
V sezoně platili nováčkovskou daň, teď chtějí uspět

Hradec Králové - České Budějovice 1:0

Fakta - branky: 41. Zorvan. Rozhodčí: Franěk – Dobrovolný, Šimáček. ŽK: Leibl, J. Pokorný – Čavoš, Grajciar, Ledecký, Javorek. Diváci: 915. Poločas: 1:0.
FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Pokorný, Martinec, Leibl (75. Djurdjević) – Jukl – Vlkanova, Kateřiňák, Zorvan (87. Kvída), Urma – Šípek (89. Firbacher).
Dynamo České Budějovice: Staněk – Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic (67. Mršić) – Čavoš, Javorek (61. Táborský) – Brandner (74. Wermke), Grajciar, Provod – Ledecký.