„Kdy jsem dal naposledy dva góly? No, to je otázka… Troufnu si říct, že to bude někdy v dorostu, ale přesně nevím,“ usmíval se Leibl, který se v obou případech radoval po dorážce zblízka. V prvním případě to bylo doslova z brankové čáry po neskutečné mlýnici. „Před brankou vznikla velká mela, míč tam nějak poskakoval. Dokonce někdo říkal, že už to byl Vášův gól, ale prostě jsem tam vletěl a dokopl to. Tohle je prostě moje povaha,“ popisoval Leibl svoji úvodní trefu a zmínil i útočníka Daniela Vašulína, dalšího dvougólového střelce zápasu.

Po utkání Leibl přiznal, že měl prsty i v inkasované brance. Bylo to těsně před přestávkou, domácí vedli 3:0, když po rohovém kopu skóroval Elvis Mashike Sukisa, konžský útočník v žižkovském dresu, alespoň jemu byl gól připsán.

„Pojďme si to říct. Dneska jsem dal hattrick,“ usmál se hradecký obránce. „Spadlo mi to na hlavu. Přede mnou byl tuším Mashike, míč jsem viděl až na poslední chvíli, zareagoval jsem špatně a odrazil se do naší branky,“ vysvětlil odchovanec teplického fotbalu, jenž na východ Čech přišel na sklonku roku 2018 z Ústí nad Labem.

Mrzet ho to nemuselo. Uklidnění do hradeckých řad přinesla čtvrtá trefa hned zkraje druhé půle, autorem byl Vašulín. „Líp se nám potom dejchalo, rozvázalo nám to nohy,“ přiznal Leibl. Pražané potom překonali hradeckou defenzivu ještě jednou, z penalty se prosadil Igor Súkenník. „Tenhle gól nás obránce mrzí. Každý zápas chceme odehrát vzadu s nulou. Teď jsme dostali góly dva, ale zase jsme čtyři dali, takže super!“ radoval se.

Hradečtí drží první místo a dál kráčí za svým cílem - postupem mezi elitu. V sobotu vyrazí na hřiště posledního Vyšehradu. „Každá výhra je důležitá, zvlášť doma. V příštím zápase to chceme potvrdit. Jdeme zápas od zápasu a uvidíme, kde budeme po posledním kole 29. května,“ uzavřel Michal Leibl.