V netradiční termín se zkusí změnit zaběhlé zvyklosti této sezony. Hradečtí fotbalisté se ve čtvrtek od 18 hodin v přenosu České televize představí v Ústí nad Labem.

Plán mají jasný: Přerušit minisérii dvou porážek (padli třikrát za čtyři kola) a navíc ukončit fajnovou bilanci domácích. Ti, vedeni letitým gólmanem Hradce Jiřím Lindrem, ještě na svém stadionu neprohráli. Ba co víc, zvítězili pětkrát ze šesti pokusů, ztratili jen dva body za remízuse Zbrojovkou Brno.

„Hlavně doma hrají kombinační fotbal. Na svém stadionu ještě neprohráli, budou si věřit,“ ví Ondřej Prášil, asistent hradeckého trenéra Zdenka Frťaly.

„Dokážou otáčet i těžké zápasy, budou si určitě věřit. Je tam silná teplická parta, kluci, kteří v Teplicích spolu hráli v mládeži a v této sezoně se sešli v Ústí. V kádru jich je dost, jsou sehraní, to je jejich hlavní síla,“ glosuje Prášil.

To možná, ale zásadní postavu má Ústí v bráně. V ní ukazuje svou třídu i zkušenosti Lindr, muž, který léta hájil barvy Hradce. V létě mu však skončila smlouva a on odešel na sever Čech.

„Jirka Lindr prožil v Hradci celou kariéru, jeho motivace bude asi velká. Většinou to tak funguje, že když přijede tým, v němž dřív působili, chtějí se proti němu hráči ukázat. Jirka je v Ústí spokojený, uvidíme,“ komentuje Prášil.

Utkání na Městském stadionu začíná v 18 hodin.

Jiří Lindr.
Lindr: „Vrátily se mi správné emoce"