Je to tak. Proč věci nenazývat správnými jmény. Žižkov byl začátkem jara stejně jako Hradec považován za jednoho z adeptů na postup. Jenže tuhle roli zatím neplní. Doma nečekaně prohrál s Chrudimí, vyhrál na Vyšehradě, ale posléze jen remizoval s Prostějovem. Votroci se naopak po covidové pauze chytili na Jihlavě, smetli ji 4:0 a vrátili se na špici tabulky. Na Žižkov mají náskok šesti bodů a zápas k dobru. Pokud utkání zvládnou, silného soka odstřihnou.

"Nemůžeme si myslet, že každý zápas dopadne výsledkově jako ten poslední. Soupeř má nebezpečné hráče hlavně směrem dopředu. Když je zvládneme, naše ofenzivní síla je taková, že můžeme být úspěšní,“ je přesvědčen kouč Zdenko Frťala. "Za předešlou výhrou byla tvrdá dřina. Do utkání musíme jít s pokorou a nasazením. Je potřeba na hřišti znovu nechat všechno. Jedině tak přijde odměna,“ doplnil.

Plán zní v překladu jasně: potvrdit slibný výkon s Jihlavou. Zápas začne v neděli od 16.30 hodin.

Soupeř může mít komplex. Právem

Vzájemné zápasy Hradce a Žižkova? Tady statistiky hovoří jasně. Soupeř může mít komplex, Votroci dominují. Poslední tři duely vyhráli. Loni v červnu dokonce smázli Pražany 5:0! Na podzim pak zvítězili na jejich hřišti 2:0 po gólech Závišky a Prekopa. Obě branky padly po centrech ze strany. Že by návod na úspěch?