Filip Firbacher, útočník Hradce, naskočil na pár minut do pátečního duelu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ve Znojmě. Málem se dostal do šance, mohl změnit pro Votroky nepříjemnou remízu 0:0. Chyběly mu dva kroky.

„I za krátký čas ukázal, že je otázkou času, kdy bude schopen hrát dospělý fotbal,“ pochválil benjamínka trenér Zdenko Frťala. „Hrozně si toho vážím. Je to takový krůček k našemu snu,“ řekl útočník.

Jeho počin je výjimečný, to rozhodně. Ale pořád není nejmladším hráčem, který v hradeckém dresu naskočil do mistrovského zápasu. V historii se najdou dva mladší: Útočník Miloš Mejtský a záložník Jaroslav Plašil šli do hry, když byli na světě 6173 dnů. Mejstký v roce 1978, Plašil o dvacet let později. Firbacher čekal na premiéru 6182 dnů.

Mladý reprezentant se připravuje s prvním týmem prakticky celý podzim. Dosud však jen jednou týdně. Až od pondělí byl na každém tréninku. V pátek pak šel na to.

„Filip není jediný, kdo má perspektivu. Musíme být opatrní, aby se mu nezamotala hlava,“ upozornil Frťala. „Ale to už je naše práce…“

Pro Hradec to bude zásadní. Z Firbachera může být klenot klubu. Vždyť ho britský list The Guardian zařadil mezi 60 nejlepších hráčů světa narozených v roce 2001.

Fotbalisté druholigového Znojma uzavřeli podzimní část proti Hradci Králové.
Ztráta. Nepomohla ani penalta