Skončila mu smlouva a vedení mu její prodloužení nenabídlo. ,,Je pravda, že jsem toho v poslední době moc neodchytal. Když mi řekli, že mi už šanci nedají, převládlo ve mně určité zklamání. Byl jsem v Hradci dlouho, ke klubu i lidem tady jsem měl a pořád mám vztah. Ale nedalo se nic dělat,“ pokrčil rameny dvaatřicetiletý brankář.

Už ve čtvrtek jej čeká ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE pikantní souboj. V utkání 14. kola (vysílá ČT sport od 18 hodin) bude čelit právě Votrokům.

Bude zvláštní nastoupit proti Hradci?
Prožil jsem tam vlastně celou kariéru. Navzájem se známe. Zvláštní to určitě bude.

Odešel jste, protože vám končila smlouva. Nebyl jste naštvaný, že vám vedení nenabídlo její prodloužení?
Je nepříjemné, když si vyslechnete, že už s vámi nepočítají. Určité zklamání tam bylo. Naštěstí přišla nabídka z Ústí. Byl jsem za ni rád.

Co rodina? V Hradci žijete, Ústí je přeci jenom trochu z ruky…
Zatím to zvládáme. Já jsem přes týden v Ústí, oni zůstali v Hradci. Je to dočasné řešení. Máme dvě malé děti, dlouhodobě by to praktikovat nešlo. Uvidíme, pro co se nakonec rozhodneme.

Jak s odstupem času hodnotíte tenhle krok? Ze sportovního hlediska asi nemůžete litovat. Stal jste se jedničkou, chytáte pravidelně…
Pozitivně. Rozhodoval jsem se, zda jít. Být tak málo s rodinou pro mě není jednoduché. Manželka mě ale podpořila. Dnes jsem za to rád. Odchytal jsem dost utkání. Znovu se mi vrátily ty správné emoce.

Poznáváte nové prostředí. Sedl vám trenér Aleš Křeček?
Jednou bude trénovat v lize. Je náročný, ale lidský. Odborník i psycholog. Umí jednat s hráči a ti za ním jdou.

Parta tedy funguje na jedničku?
Nemůžu si stěžovat. Jsou tu převážně kluci, kteří spolu hrávali v různých kategoriích v Teplicích. Znají se dlouho. Nás mezi sebe vzali bez problémů.

Měli jste fantastický začátek: pět zápasů, pět vítězství…
To nikdo nečekal. Bylo to super pro tým i pro mě. Dobrý vstup do nového angažmá je důležitý.

Pak ale přišel určitý útlum…
Ano. Vloni se Ústí zachraňovalo, teď jsme v klidu. Snažíme se na to dívat střízlivýma očima. Nemohlo se čekat, že všechno vyhrajeme. Kéž bychom zvládli tyhle tři kola, pak by byl podzim hodně úspěšný.

Naposledy jste prohráli ve Varnsdorfu 1:0. Ke všemu vlastním gólem… Na hřištích soupeřů se trápíte. Čím to?
Zamýšleli jsme se, proč tomu tak je. Doma si mnohem víc věříme, hrajeme i jiný fotbal než venku. Je to hlavně o hlavě. Tam se to musí přenastavit.

Jak už bylo řečeno, na vlastním stadionu jste mnohem silnější. Pocítí to Hradec?
(směje se) Doufám, že jo. Nechceme hrát žádného zanďoura. Myslím, že to bude otevřený zápas, dobrý pro diváka.

Votroci jsou třetí, ale poslední dva duely nezvládli. Sledujete bedlivě jejich výkony?
Jsou často v televizi. Zápasy v Budějovicích a s Brnem jsem viděl. Mám v týmu řadu kamarádů. Vždycky budu Hradec sledovat víc než ostatní.

Co podle vás Frťalovu týmu schází? Tedy kromě stadionu…
Koncák. S Brnem měli dvě stoprocentní šance ve vápně po střílených centrech ze strany, ale nic z toho. Dlouho hledali, koho na hrot. Teď tam zkouší Wesleyho a Vorobjeva. Oproti loňsku došlo v mužstvu k řadě změn. Sehrání není otázka měsíce. Hradec je ve většině zápasů favorit. Není jednoduché pronikat do zahuštěné obrany. Ještěže mají Vlčáka (Adam Vlkanova - pozn. red.), to je rozdílový hráč.

Padne ve čtvrtek hodně gólů?
(směje se) Doufám, že ne. Tedy ne do naší branky.