V neděli od 17 hodin se na východě Čech předvede Vlašim a v její sestavě by se měl objevit Filip Firbacher, mladý útočník, jenž je v mužstvu na hostování – a to právě z Hradce.

Praxe přitom bývá zcela odlišná. Vypůjčení borci proti svým nenastupují.

„Když hráč nemá prostor v mateřském klubu a dáme ho někam, kde by se měl rozehrát, ať hraje. Vím, že jsou souhry náhod, kdy se prosadí proti svým, ale já s tím problém nemám,“ vysvětluje kouč Zdenko Frťala, proč rozsvítili Votroci osmnáctiletému forvardovi zelenou.

Tomáš Bastin.
Tým má velkou sílu, věřím nám, říká útočník Bastin z Chlumce

„Chceme, aby Fíra víc hrál a aby nastupoval ve druhé lize. Po dvou letech v áčku je pro něj ČFL málo. Využili jsme příležitost a jsem rád, že také on k tomu přistoupil tak, že nechce vysedávat na lavičce, ale chce se v jiném druholigovém klubu poprat o místo v sestavě,“ vzkazuje trenér.

Ani tento ústupek však z Votroků nesnímá roli favorita, v níž do zápasu půjdou. Netají postupové ambice, proto potřebují bodovat naplno. Ne jako vloni, kdy za tři první kola zapsali jen dvě remízy.

„Každý vstup do soutěže je důležitý, obzvlášť když chcete hrát o příčky nejvyšší. Roste vám sebevědomí, každá výhra je ohromně povzbuzující. Snad to zvládneme,“ říká Frťala.Sebedůvěru by ostatně mělo mít mužstvo už po letní přípravě. V ní vyhrálo všechna utkání – i nad prvoligovými Teplicemi. Navíc ani jednou neinkasovalo.

„Příprava je jedna věc, ale mistrovské utkání bude mít jiný náboj. Je to první kolo, oba týmy se budou seznamovat se systémem i novými hráči,“ varuje však kouč. Hradec to potřebuje zvládnout bleskově, hned v prvním kole.

Fotbal, ilustrační foto
Pozvánka na fotbal v Královéhradeckém kraji