Už v pátek vyrukují proti Jihlavě, tedy proti svému blízkému konkurentovi v boji o přední příčky, fotbalisté Hradce Králové. Zápas 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začíná netradičně v pátek v 18 hodin. Změnu termínu si vynutily sobotní cyklistické závody Nova Cup na Malšovickém stadionu.

„Nebude to jednoduché. Ale těžké zápasy jsou pro nás dobré,“ hlásí hned na úvod asistent Ondřej Prášil.

Ztráta nepřípustná

Jedná se o šlágr druhé nejvyšší soutěže. Oba kluby chtějí dokončit sezonu mezi nejlepší trojicí a bojovat o postup mezi elitu. Jelikož první přímé postupové místo zatím pevně drží České Budějovice, rozhořel se boj o další dvě barážové pozice. V tabulce třetí Votroci nyní ztrácejí na druhou Jihlavu pět bodů, tudíž si zaváhání nemohou dovolit. Navíc na ně s jednobodovým mankem zle dotírá Varnsdorf.

FNL - 22. KOLO - pátek, 17.00: Vítkovice – Č. Budějovice, 18.00: Hradec Králové – Jihlava, Znojmo – Vlašim, Ústí nad Labem – Prostějov. Sobota, 10.15: Sokolov – Třinec, 13.00: Pardubice – V. Žižkov. Neděle, 16.30: Varnsdorf – Chrudim, Táborsko – Brno.

Páteční duel může hodně napovědět. „Čeká nás zkušený sebevědomý tým, který jaro odstartoval dobře - kromě zápasu ve Vítkovicích. Ten jim nevyšel spíš výsledkově než herně. Bude to naše konfrontace s týmem, který je v tabulce nad námi. V dobré formě jsou Šulc, Klobása a Zoubele,“ vyjmenoval Prášil pro klubový web opory Vysočiny, která na jaře třikrát vyhrála a jednou remizovala a prohrála.

Jihlava jede na východ Čech s pokorou. „Čeká nás těžký zápas. Hradec disponuje výbornou defenzivou, která inkasovala nejméně branek ze všech týmů v lize. Celá obrana včetně gólmana Ottmara představuje velkou přednost týmu,“ upozornil Josef Mucha, asistent jihlavského trenéra Radima Kučery a dodal: „Pozor si musíme dát i na nebezpečné ofenzivní hráče - útočníka Da Silvu a pohyblivé záložníky Djurdjeviće s Vlkanovou.“

Vyhrát jako na podzim

Hradečtí se ale musejí dívat především na sebe. Poslední dva duely se jim výsledkově nezdařily, navíc nedali ani gól (Varnsdorf 0:1, Vlašim 0:0).

„Víme, že jsme měli dva zápasy, které nám bodově nevyšly, ale hodnocení bylo takové, abychom s Jihlavou byli úspěšní a podali výkon, jaký chceme,“ poukázal Ondřej Prášil na to, že nezdary už vyhodnotili a hodili za hlavu.

Trenérům komplikuje situaci absence některých hráčů. Kvůli žlutým kartám nenastoupí Jakub Martinec. Zdravotní stav nepustí do hry ani dvojici Jiří Kateřiňák a Jiří Janoušek. „Některé změny budou, ale každopádně chceme postavit to nejlepší, co máme,“ dodal Prášil.

Cíl je jediný. Votroci by rádi zopakovali výsledek z podzimu, kdy v Jihlavě vyhráli 1:0.