„Jsme rádi, že jsme se opět prosadili. Byli jsme trpěliví a po prvním gólu jsme si vypracovali spoustu příležitostí,“ řekl kouč Zdenko Frťala.

Jednu z těch následujících proměnil Martin Matoušek, jeden ze smolařů minulé sezony. Ofenzivní rváč přišel na konci léta ze Sparty, dostával se do formy, jasně si říkal o místo v základní sestavě, v Jihlavě si však děsivě poranil koleno. „No, cítil jsem se jako po roce,“ vykládal střelec druhé hradecké branky v Letohradu. „Ne, už jsem hrál dvakrát za béčko, to mi pomohlo,“ usmál se.

Skóroval po pár vteřinách na hřišti, zvyšoval na 2:0. Definitivně tak uťal domácí odpor. „Ještě není připraven na devadesát minut, ale jsme za něj rádi. Prošel si tolika zraněními. Myslím, že mu to pomůže,“ podotkl trenér.

„Měl jsem velkou chuť, určitě mě to povzbudí,“ radoval se sám Matoušek.

Hradec tak má další zbraň pro duel v Třinci.

Vlkanova v ohrožení  
Bez ofenzivní hvězdičky Adama Vlkanovy se Hradečtí zřejmě budou muset obejít v sobotním duelu druhé ligy v Třinci. Záložník dostal v poháru v Letohradu tvrdý úder nohou do zad a byl střídán už v 6. minutě.
„Tohle je prostě ve fotbale špatně,“ řekl trenér Votroků Zdenko Frťala. „Mrzí mě, že si kluci neváží soupeře, jdou do soubojů absolutně likvidačně,“ dodal.
Na mysli měl i faul, po němž byl vyloučen domácí Adam Ráliš.