Bod je málo. Fotbalisté Hradce Králové si v úvodním kole nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jeli do Sokolova pro vítězství, ale gól nevstřelili a bojovný zápas skončil bez branek. „Mrzí nás to, i když je to plusový bod z venkovního utkání, ale chtěli jsme získat tři,“ řekl trenér Zdenko Frťala.

Šance Vlkanovy

Votroci v sestavě s posilami Prekopem, Zbrožkem a mladíkem Doležalem začali výborně. Už ve 2. minutě se Adam Vlkanova protáhl do šestnáctky, překonal gólmana Dvořáka, ale míč před brankovou čárou domácí zastavili.

„V prvním poločase jsme byli aktivnější, vyšel nám úvod utkání, vypracovali jsme si dvě gólové příležitosti, které jsme bohužel nevyužili,“ uvedl Frťala.

Druhou možnost měl opět Vlkanova, ale z dobré pozice vystřelil slabě, poté ještě hlavičkoval nad branku Prekop. Také domácí byli v koncovce nepřesní, nebo jejich příležitosti kryl brankář Patrik Vízek.

Remíza? Odpovídající

Po přestávce hra upadla. „Už to bylo spíš bojovné,“ poukázal Frťala. Oba týmy nechtěly udělat chybu a inkasovat.

„O fotbale to moc nebylo. Remíza tomu asi odpovídá, i když mě mrzí, že jsme zkraje druhého poločasu gólem nepotrestali pasivitu domácích,“ uvedl Zdenko Frťala.

Hradecký kouč pochválil své mužstvo za obranou činnost. „Dopředu už to tolik kvalitní nebylo,“ dodal.

Sokolov - Hradec Králové 0:0. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. ŽK: 3:1 (Hošek, Fišer, Machek – Vlkanova). Diváci: 910.
FK Baník Sokolov: Jakub Dvořák I. – Mejdr, Hošek, O. Ševčík, Jakub Dvořák II. – Machek, Kopřiva (68. Vávra) – Štípek, Glaser, Wermke (77. Fišer) – Šmehyl (83. A. Čihák).
FC Hradec Králové: Vízek – M. Černý, Kvída, Zbrožek, Urma – Kateřiňák (79. Ch. Frýdek), Jukl – Doležal, Djurdević (85. D. Procházka), Vlkanova (67. Šípek) – Prekop.

Vízek: Máme na víc

Dostal příležitost před jedničkou minulé sezony a kapitánem Radimem Ottmarem. „Hrozně si vážím toho, že jsem tu šanci dostal,“ řekl po utkání v Sokolově šestadvacetiletý brankář Patrik Vízek. „Nervózní jsem nebyl,“ dodal gólman.

Svůj úkol splnil, hned v prvním utkání nového ročníku vychytal čisté konto, byť se na něj příliš nenadřel. „Domácí hrozili hlavně ze standardních situací,“ poukázal Vízek, kterému nejvíc zatrnulo na konci první půle. „Kvíďa to tam zachraňoval na brankové čáře a pak odražený balon poslal Hošek nad. To byla asi jejich největší šance,“ popsal.

I Vízek byl zklamaný z toho, že hradecký tým nevyhrál. „Bod z venku musíme brát s pokorou, ale určitě všichni cítíme, že máme na víc a umíme předvést lepší výkony,“ uvedl Patrik Vízek.