„Potkalo nás něco, co potkávái velké týmy. Pracujeme hlavně na psychice,“ uvedl trenér Zdenko Frťala. „Snaha tam je, ochota s tím něco udělat taky, ale chybí lehkost, větší odvaha, kvalita,“ dodal kouč s tím, že na Žižkově by se měla projevit větší kvalita jeho týmu.

Výzva: Znovu vzít body Brnu

Pouze jeden bod dělí páté Brno a sedmé Pardubice. Na podzim se hrálo na východě Čech 1:1, když Pardubičtí hráli téměř celý druhý poločas bez vyloučeného Proska. Další vzájemná bitva se odehraje ve středu na stadionu Zbrojovky.
Druhá liga nabízí anglický týden. „Bude to náročné, ale věřím, že to zvládneme. Ani z Brna se nechceme vracet s prázdnou,“ řekl pardubický trenér Jaroslav Novotný. Zápas začne v 18 hodin.

Proti Vítkovicím s jasným cílem

Nováček z Chrudimi bodoval čtyřikrát v řadě, ve středečním 23. kole doma proti Vítkovicím bude chtít tuto šňůru prodloužit. Po nedělním náročném duelu ve Varnsdorfu (2:2) však bude MFK mírně indisponován. „Soupeř má výhodu, hrál již v pátek a měl více času na regeneraci. Únavu si ale nepřipouštíme,“ prohlásil Ondřej Kesner. „Máme k dispozici dostatečně široký kádr,“ naznačil možné změny. Cíl je jasný – díky třem bodům se znovu přiblížit záchraně. Utkání začíná v 17 hodin.

REMÍZA. Fotbalisté Varnsdorfu (v modrém) doma remizovali s Chrudimí 2:2.
KOMENTÁŘ: Body z venku? Učí se rychle