Votroci jdou do druholigové sezony s výrazně omlazeným kádrem, který si soutěžní křest odbude v neděli na hřišti Táborska (17). Kapitánem týmu bude brankář Radim Ottmar.

Vedení klubu se též podařilo urovnat spor s rozkmotřeným jádrem fanoušků, kteří se při domácích zápasech opět vrátí do kotle.

Vše ovšem přebilo nadšení z úterního rozhodnutí zastupitelstva, které schválením veřejné soutěže na dodavatele přiblížilo stavbu arény.

„Tohle je velká událost,“ uvedl na včerejší tiskové konferenci výkonný ředitel klubu Jiří Sabou. „Pro Hradec to hodně znamená, po dlouhých letech konečně bude mít nový stadion. Je potřeba poděkovat Richardu Juklovi, udělal obrovský kus práce a hodně se o to zasloužil,“ dodal Sabou.

Verdikt radních potěšil i hráče a vlil jim novou motivaci. „Pro nás to je strašně důležité. Teď to vypadá, že je šance, že někteří z nás si ještě na novém stadionu zahrajeme,“ řekl za všechny záložník Adam Vlkanova.

Tři roky budování

I vzhledem k výstavbě nové arény se Votroci rozhodli započíst tříletý cyklus v budování silného mužstva, které bude schopné usadit se v první lize.

„Hradec má prvoligovém ambice, a tím je řečeno vše. Před touto sezonou jsem však opatrný ve stanovování velkých cílů. Budujeme nový tým, který je reprezentovaný odchovanci,“ řekl Sabou.

Wesley da Silva (v bílém).
Wesley do Hradce nepřijde. Strýc požadoval balík!

Neznamená to však, že by se Votroci spokojili s umístěním ve středu tabulky. V klubu je cítit touha poprat se o přední příčky. „Od hráčů vyžaduji, aby bojovali srdcem za Hradec. Týmu věřím. Chceme se umístit, co nejvýš to půjde,“ zdůraznil Sabou.

„V horizontu tří až pěti let chceme vybudovat silný tým, který když postoupí do ligy, tak z ní hned nespadne,“ doplnil kouč Zdenko Frťala.

Předražené hráče? Ne!

Hlavním cílem v létě bylo najít náhradu za kanonýra Jana Pázlera, který odešel do Liberce, zájem o něho měly i Ostrava a Zlín. Hradec chtěl Brazilce Wesleyho nebo Ledeckého. Jenže Wesleyho příchod zabrzdil jeho strýc pro obrovské finanční požadavky. A Ledecký, který naposledy působil v Górniku Zabrze, bez slůvka vysvětlení frnkl do Budějovic. „Jeho jednání mě šokovalo. Nic nám neřekl,“ zlobil se šéf klubu. A tak v týdnu dorazil makedonský útočník Fahrudin Ďurděvič z Varnsdorfu. „Bude posilou,“ je si jistý Frťala, který hráče vedl.

Sázka na charakter

V otázce příchodů si klub stanovil své zásady. „Nechme kupovat přeplácené žoldáky. Chceme kluky, kteří budou chtít hrát za Hradec a ne s nimi či jinými kluby licitovat o každé koruně,“ poukázal Sabou. „V první řadě nás u hráče zajímá jeho charakter,“ dodal kouč.

Nový systém soutěže

Zásadní novinkou je to, že jistotu postupu má jen vítěz FNL, druhý tým si bude postup muset vybojovat v baráži s 15. týmem první ligy a třetí se 14. „Je složitější postoupit. Dřív klub šel přímo. Teď když v první lize skončí patnáctý třeba Baník, už to bude mnohem těžší,“ řekl Sabou.

Jak si povedou Votroci?

Tak by měl vypadat nový svatostánek hradeckých fotbalistů.
Hradec je o krok blíž k fotbalovému stánku