Dvě fotbalové klasiky musejí zvládnout Votroci během čtyř dnů. Ve středu padli v domácím poháru v Ostravě 0:2, v sobotu se ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE předvedou v Brně.„Baník byl výborný test před měřením s favoritem druhé ligy,“ pochvaloval si kouč Zdenko Frťala. „Byli jsme důstojným soupeřem a byla to vynikající příprava i co se týče fanoušků a prostředí. V Ostravě i Brně teď fotbal táhne,“ dodal.

Ano, Hradečtí v Ostravě nepropadli. Když se přizpůsobili ligovému tempu, měli nějaké šance. „Herně to nebylo špatné,“ hodnotil záložník Kristián Zbrožek, který z přímého kopu napálil míč do břevna domácí brány.

V Ostravě se často potkával na hřišti s Milanem Barošem, slavným to útočníkem. „Je strašně zkušený. Ví, kdy míč rozehrát, kdy dát loket. Nevyhrál jsem snad ani jeden souboj,“ přiznal hradecký fotbalista.

Utkání 3. kola českého fotbalového poháru MOL Cupu: Baník Ostrava - Hradec Králové.
MOL Cup: Votroci vyřazeni, na Baroše a spol. nestačili

Zbrojovka pošle do hry další útočný pojem (samozřejmě v jiných poměrech) Jana Pázlera, který se v dresu Hradce stal dvakrát nejlepším střelcem druhé ligy.

Teď má stejný úkol v Brně, jež má po příchodu z Liberce pozvednout. „Oni se sami pasovali do role favorita a teď se potýkají s tím, jak je liga nevyzpytatelná,“ připomněl trenér Frťala, že je Zbrojovka zatím sedmá s pětibodovou ztrátou na třetí Hradec.

„Tabulka už se láme na vrchní a spodní polovinu. Pro Brno to může být zápas podzimu, klíčové utkání,“ upozornil, že domácí musí uspět.

Tomu odpovídá i to, že Zbrojovka získala exreprezentanta Ondřeje Vaňka. „Vsadili na jednu kartu. Mají ligový tým doplněný několika mladými odchovanci,“ okomentoval kouč.

Přesto půjde Hradec za úspěchem.

PORÁŽKA. Fotbalisté Varnsdorfu (ve žlutém) podlehli Pardubicím 1:2.
Komentář Jiřího Fejgla: Brněnské naladění