Takhle by to šlo. Votroci podali v úvodním utkání nového ročníku druhé ligy na hřišti Táborska jistý výkon, domácí tým udrželi na uzdě a domů vezou výhru 1:0. Jediný gól fotbalistů Hradce Králové vstřelil již ve 2. minutě Ladislav Martan.

Nový trenér Zdenko Frťala vyslal do úvodního duelu nejzkušenější hráče, které má k dispozici. Z avizovaných mladíků se v sestavě objevila trojice Finěk, Martinec a Trávníček. Všichni se postavili do obrany a velení nad nimi převzal ostřílený mazák Marek Plašil. Votroci dostáli svým slovům před sezonou. „Náš cíl? V každém utkání odvést maximum nasazení a hrát na vítězství,“ prohlásil Adam Vlkanova, jeden z tahounů.

A jak řekl, tak učinil. Po třech minutách frnkl po levé straně a po jeho centru Ladislav Martan napálil míč o tyč do sítě. Domácí gólman Toma tak lovil další, tentokrát nechtěný dárek. Před zápasem totiž dostal od klubu dárkový koš ke svým třicetinám. Smolařem prvního poločasu byl domácí zadák Šandera. Před prvním gólem ztratil balon, vzápětí vyrobil další dvě chyby, ale zvlášť novic v hradeckém dresu, Makedonec Ďurděvič, možnost nevyužil.

Po změně stran se o změnu skóre snažily oba týmy, nebezpečnější byl Hradec, ale Ďurděvič ani Milan Černý gól nedali. Asi největší příležitost na vyrovnání měl v 79. minutě domácí Valenta, ale jeho střela minula branku. Další pokusy hradecká obrana v čele s brankářem Radimem Ottmarem odvrátila. Votroci tak mohli slavit výhru.

„Jsem rád, že jsme vyhráli, protože vstup do soutěže je důležitý. Na hráčích byla znát nervozita, ale obavu, že bychom to nezvládli, jsem neměl. A to platí i v případě našich mladých hráčů, kteří nastoupili. Kde jinde by se měli otrkat než v ostrých zápasech. Velký dík patří našim fanouškům za obrovskou podporu,“ řekl hradecký kouč Zdenko Frťala.

Trénink královéhradeckých fotbalistů.
Poštulka byl penaltový mág. Hradec má v srdci

FC MAS Táborsko - FC Hradec Králové 0:1

Fakta - branka: 2. Martan. Rozhodčí: Marek – Kubec, Petřík. ŽK: Vlkanova, Janoušek Diváci: 1280. Poločas: 0:1.
Táborsko: Toma – Klusák (90. Zárybnický), Navrátil, Ngimbi, Šandera – M. Kučera (89. Pfeifer), P. Pilík, Kopřiva (75. Musiol), Vandas – Ndiaye, Valenta.. Trenér: K. Tobiáš.
Hradec: Ottmar – Finěk, Plašil, Martinec, Trávníček – Černý, Janoušek – Martan, Vlkanova (79. Zorvan), Ďurděvič (90. Miker) – Kropáček (63. Hynek). Trenér: Z. Frťala.