Je to škoda. Tým má přitom mnoho dobrého, především kupu odchovanců na soupisce.

BRANKÁŘI

RADIM OTTMAR 2

Prakticky celou sezonu jasný jedničkář. Bezchybná opora. Jenže pak přišel duel v Brně a jeho šílená minela, kvůli níž Hradec Králové padlv enormně důležitém utkání.

PATRIK VÍZEK 1

Odchytal jen tři zápasy. Ani jednou neinkasoval. Ale už na podzim ukázal na hostování v Jihlavě, že je připraven převzít roli jedničky. V sezoně zvládl sedm utkání, šestkrát udržel čisté konto.

OBRÁNCI

OTTO URMA 2 -

Stálice na levé straně defenzivy, ze všech hráčů v poli odehrál nejvíce minut. Nebylo to špatné, ale je tady rozhodně rezerva pro zlepšení.

JAKUB MARTINEC 1 -

Nejlepší hráč v poli v průběhu celé sezony, když zohledníme jeho věk – 21 let. Silný v soubojích, rozehrávce, při útočných standardních situacích. Dal dva góly.

JAN KVÍDA 4

Bojovník, to mu neberme. Fotbalovost však není jeho silná stránka. Tým s ambicemi na první ligu potřebuje stopery na vyšším levelu.

MAREK PLAŠIL 2

Univerzální voják. Kam ho dáte, zahraje svůj (na druhou ligu) špičkový standard. Končí kariéru, bude dělat hrajícího asistenta u béčka. Je to dobře, má co předat.

MILOŠ KOPEČNÝ 2 -

Na jaře byl lepší než na podzim. Dal dva góly, přidal dvě asistence. Od chlapa s jeho ligovými i pohárovými zkušenostmi se však čeká ještě více. Měl by to naplnit.

DANIEL FINĚK 3

Devatenáctiletý mladík začal nadějně, ale pak bylo vidět, že mu ještě chybí vyšší odolnost. Například na jaře při derby v Pardubicích byl střídán ještě v první půli.

JAKUB POKORNÝ 3 –

Na konci podzimu velmi slušný, jeho hodnocení snižuje i kupa zdravotních trablů. Jenže čekalo se víc, tak to je. Proto v Hradci končí.

MICHAL LEIBL 3

Dobrý hráč, o tom žádná. Jenže v zimě přišel s tím, že to bude první dravec, bouřlivá síla. Ztratil se. Ale může být mnohem lépe.

ZÁLOŽNÍCI

ADAM VLKANOVA 2

Nejproduktivnější hráč mužstva. A to s odstupem. Sedm gólů, deset asistencí. Jednoznačně prvoligový hráč. Jenže v průběhu jara na něj dolehlo zranění, které si způsobil na vánočním turnaji. Vypadl z role, sám to přiznal. Pokud ale v týmu zůstane, v příští sezoně může ukázat velké věci.

JIŘÍ JANOUŠEK 3 –

Kouč Frťala na něm chtěl po příchodu postavit hru, jako to udělal při společném působení ve Varnsdorfu. Jenže záložník vypadá vyhasle, bez emocí i touhy. Proto končí.

FILIP ZORVAN 2 –

Perfektní podzim, pak těžké zranění. Rozpačitý začátek jara, těžce nesl, že chodil na hřiště jako náhradník. Slušný konec sezony. Toť jeho rok v kostce.

ROBERT JUKL 1 –

Se jménem Jukl to nemá jednoduché. Ale ukazuje, že v něm je mnohé, jak říkal už bývalý trenér Karel Havlíček. Má za sebou výborný rok. Jediná výtka: Táta dával góly. Junior to však umí také, i když se netrefil ani jednou.

MILAN ČERNÝ 3

Největší jméno, největší umění, ale také největší marod. Exreprezentant odehrál jen dvacet utkání, v nich průměrně sedmdesát minut. Pro Hradec je to málo.

JIŘÍ KATEŘIŇÁK 4

Vysněná posila hrála na jaře tak špatně, že vypadla ze sestavy. Je v něm mnoho zajímavého, jenže to neukázal. Měl být šéfem hry, lídrem produktivity. Výsledek: Žádný gól, čtyři nahrávky. Ale tři z nich během dvou zápasů v řadě. Musí (hodně) přidat.

FAHRUDIN DJURDJEVIĆ 3 –

Perfektní podzim, špatné jaro. Sympaťák z Makedonie těžce nesl, že vypadl kvůli přetlaku v záložní formaci ze základní sestavy. Zmátoří se, věřme tomu.

ÚTOČNÍCI

JAKUB ŠÍPEK 2

Ve druhé půlce jara byl perfektní, dal čtyři góly, dostal se do reprezentační jedenadvacítky. Pomohlo mu i podzimní hostování v chudé Chrudimi, prozřel, že v Hradci není tak špatně.

WESLEY DA SILVA 5

Přestupový přešlap, propadák roku. Dal dva góly na podzim, jednou se od něj míč odrazil ani nevěděl jak. Ano, ve hře nebyl zlý, ale jeho cena a předpoklady byly jinde. Měl být tahounem. Přitom byl přítěží.

RENÉ KROPÁČEK 5

Na konci léta zazářil, rozhodl zápas se Znojmem. Od té doby skutek utek. Na jaře ho navíc dohnal jeho (mírně řečeno) bohémský přístup k fotbalu a skončil v juniorce.

FILIP FIRBACHER 2 –

V šestnácti debutoval ve druhé lize. Má předpoklady jako blázen. Během jara se však ještě neprosadil. Budoucnost Hradce, doufejme.

Nehodnoceni: Michal Trávníček, Martin Matoušek, Jan Kadlec, Dominik Soukeník, Tomáš Hynek, Ladislav Martan, Dmitrij Vorobjev.