Splnili povinnost a zůstali ve hře o postup. Hradečtí fotbalisté ve 28. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY předvedeným výkonem v I. půli bavili, Ústím nad Labem skolili 2:0. Rozhodl skvělý vstup, ráz utkání udaly rychlé góly Adama Vlkanovy a Jakuba Šípka.

Nic se nemění

Na situaci v tabulce se nic nemění. Votroci se po nedělním utkání znovu dotáhli na rozdíl dvou bodů za třetí Brno, které v sobotu zvítězilo ve Vítkovicích 4:2.

Ottmar na lavičce

Ale zpátky k Hradci. Kouč Zdenko Frťala poprvé v sezoně nenasadil do branky Radima Ottmara. Vůdce kabiny vyrobil v ostře sledovaném duelu v Brně hrubku a putoval na lavičku. Jeho místo zaujal Patrik Vízek.

Jen pro zajímavost. Na opačné straně stál mezi tyčemi Jiří Lindr, dlouholetá hradecká opora. Právě jemu bylo v úvodních minutách pořádně horko. Bravurně nejprve zneškodnil Zorvanovu ránu k tyči. Krátce poté se ve vápně střetl s Djurděvičem, sudí nařídil penaltu a Votroci vedli (1:0). Pojistku přidal ve 20. minutě Šípek. Svižné tempo neopadalo. Práci měl i Vízek, jenž se vyznamenal zejména při pokusu Miskoviče.

Ústí nesnížilo ani brzy po přestávce. Prsty v tom měl znovu Vízek, když vychytal Matějku. Následně se tleskalo dravému průniku Urmy.

Stinným okamžikem byl naopak zákrok ústeckého kapitána Peterky na Kateřiňáka. Zákonitě viděl červenou kartu. V závěru už změna nepřišla, na Lindra totiž nevyzrál mladík Firbacher.

Hradec Králové - Ústí n. L. 2:0

Fakta - branky: 14. Vlkanova, 20. Šípek. Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka. ŽK: Leibl – Matějka. ČK: 0:1 (Peterka).
FC Hradec Králové: Vízek – Finěk, Pokorný, Leibl, Urma – Jukl – Vlkanova, Kateřiňák (87. Soukeník), Zorvan, Djurdjević (55. M. Černý) – Šípek (46. Firbacher).
FK Ústí nad Labem: Lindr – Janso, Brak, Pimpara, D. Richter (69. Šup) – Peterka, Procházka, Miskovič (62. M. Bílek), Strada – Dvořák (46. Prošek), Matějka.