Fotbalovému Hradci taková praxe zatím ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE funguje. Vyhrál první dva zápasy, na což se bude snažit navázatv sobotu v 10.15 v Sokolově - a to v přímém přenosu České televize.

„Máme jasnou osu. Pro mě je to obrovsky důležité,“ říká brankář i kapitán Radim Ottmar. A také - logicky - jeden z členů páteře černobílého týmu.

Vedle ní do něj patří další protřelí borci: stoper Marek Plašil, střední záložníci Jiří Janoušek a Milan Černý. Hlavním tahounem týmu je sice na první pohled křídelník Adam Vlkanova, ale jeho kvalita se projevuje právě proto, že dostává (stejně jako další bažanti) servis od matadorů.

„Mladí občas začnou jančit. My to musíme zklidnit,“ ví Ottmar.

Zatím se to daří. Plašil je klidná síla v obraně, Janoušek diriguje hru se svým obvyklým stoickým postojem. Černý dodává kvalitu bývalého reprezentanta, jehož kariéra by vypadala úplně jinak, pokud by neměl nechutný počet zdravotních problémů.

„Milan je pilíř té osy,“ upozorňuje gólman Ottmar na dovednosti posledního jmenovaného.

Všichni čtyři byli součástí sestavy i v minulosti, ale nikdy do sebe jejich přínos tolik nezapadal. Plašil hrál často krajního obránce, stejně jako Černý. Jejich vliv nebyl takový jako při vstupu do současné druhé ligy.

Pokračovat by to mělo i v Sokolově. „Hráči mi nedávají moc možností, abych rotoval sestavou,“ přiznává trenér Zdenko Frťala, že je zatím spokojený se složením jedenáctky, jíž dal důvěru v prvních duelech.

Po prvním duelu se změnila na dvou místech, v Sokolově by se naopak mohl vrátit do základu mladý stoper Jakub Martinec, který oslnil v prvním utkání, ale do druhého ho nepustilo zranění.

Každopádně Hradec pojede do Sokolova jako favorit. Zaprvé tam deset let neprohrál. „To je hezké,“ podotkne kapitán Ottmar. Zadruhé má na kontě po dvou kolech plný počet bodů, zatímco domácí Baník ani jeden. „Byl by hřích v tom nepokračovat,“ prohlašuje záložník Filip Zorvan, jenž v Sokolově působil.

Vrátí se tam v sobotu pro vítězství?

Program FNL - 3. kolo
Pátek 3. srpna, 18.00: Ústí nad Labem – Třinec, 19.00: Znojmo – Jihlava.

Sobota 4. srpna, 10.15: Pardubice – Varnsdorf, Sokolov – Hradec Králové (ČT sport), 17.00: Prostějov – V. Žižkov.

Neděle 5. srpna, 17.00: Táborsko – Vítkovice, České Budějovice – Vlašim, 20.00: Brno – Chrudim.