Tým kouče Zdenko Frťaly je v duelu favoritem a pokud hodlá začít naplňovat své předsezonní plány – pohybovat se ve špičce, měl by získat tři body. ,,Je to pro nás příležitost jít od prvního kola do plusových bodů,“ netají Frťala.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 1. kolo:
Pátek, 17.30: Vítkovice – Chrudim, 18.00: Vlašim – Brno.
Sobota, 10.15: Pardubice – V. Žižkov, Sokolov – Hradec Králové, Dukla Praha – Třinec, 17.00: Líšeň – Varnsdorf, Prostějov – Vyšehrad.
Pondělí, 17.00: Ústí nad Labem – Jihlava (ČT sport).

Sokolovský tým vede od léta kouč František Šturma, největší posilou je exligový stoper Jan Hošek. „Mají nového trenéra. Chtějí hrát technický fotbal založený na kombinaci. V porovnání s minulým rokem také docela zajímavě posílili,“ řekl Frťala. Sám řeší jediný problém a tím je zranění Michala Leibla. Jinak je tým v pořádku. O sestavě a o tom, kdo z nových hráčů (Prekop, Zbrožek, Procházka, Frýdek) se v ní objeví, trenér Zdenko Frťala nechtěl mluvit konkrétně. „Zda nastoupí všichni, neřeknu. Pro mě je důležité, že jsou opravdu posilami,“ uvedl.

Přichází Christian Frýdek, syn slavného otce

Christian Frýdek. Před startem nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY získali fotbalisté Hradce Králové další posilu. Na roční hostování ze Sparty Praha přichází záložník Christian Frýdek, mladší syn stříbrného medailisty z mistrovství Evropy 1996 Martina Frýdka, který se v Hradci narodil a v mládí oblékal černobílý dres.„Je to kreativní fotbalista, který nám zvýší konkurenci ve středu zálohy. Cítil jsem z něj velkou chuť hrát za Hradec,“ uvedl pro klubový web výkonný ředitel Jiří Sabou na adresu Christina Frýdka, který prošel mládežnickými reprezentacemi, mezi dospělými má za sebou hostování ve Vlašimi a v minulé sezoně v Táborsku. Naopak na přestup do Sparty odchází Daniel Horák, jenž v létě začal přípravu s áčkem. Levý obránce bude působit v rezervě pod trenérem Václavem Kotalem.